2,5-ročné dieťa funguje bezlaktózovo, ale má nízky hemoglobín. Môže za to alergia?

Zodpovedané
23. nov 2023

Dobrý deň,

už viac ako rok máme problém s hnačkami. Chodíme na gastro, máme za sebou veľa odberov, nemáme žiadne alergie, ani celiakiu a ani alergie na mliečne potraviny. Aj tak fungujeme vo všetkom bezlaktózovo.

Tento týždeň sme boli na transfúziu krvi kvôli hemoglobínu, ten ukazoval číslo 67. Mám 2,5-ročné dieťa, ktoré váži 10,4 kg. Všetky výsledky zo všetkého nám ukazujú, že je ok. Len železo, teda hemoglobín je zlý. Dieťa užíva 2 ml 2x denne Maltofer plus štvrť denne kyseliny listovej, vitamín C a D, probiotiká.

Na hnačky nám dali Biseptol ráno a večer tabletku. Zatiaľ nám povedali neidentifikovateľný zápal čreva. Syn je živý, teda okrem bledej tváričky nemá žiadme príznaky nízkeho hemoglobínu. A po podaní krvičky od Darxu chytil hneď farbu.

Celiakiu mu vylúčili, ale keď mal včera darovanú krv, tak celý deň papal len chlebík s maslom a šunkou. Ráno čistá voda hnedá vykakaná. Niekedy mám pocit, že aj pečivo za to môže.

Viete nám pomôcť?

Ak by bolo možné kontaktovať Vás aj mimo sociálnej siete, bola by som rada.

Ďakujem

Dobrý deň,

je mi ľúto, že sa nachádzate v takejto situácií, kedy nie je jasné z čoho ťažkosti pramenia.
Neviem kedy ste absolovali testy na celiakiu a iné intolerancie, ale pri indikácií je potrebné situáciu precízne sledovať.

Existujú aj iné diagnózy, ktoré súvisia s nedostatkom krvného farbiva.

Absolvovali ste aj koprologické vyšetrenie? Je možné, že je niekde problém so zlým vstrebávaním živín.

Určite ma môžete kontaktovať napr. telefonicky.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/