Ako liečiť ekzém u skoro trojročného dieťaťa?

Zodpovedané
22. jún 2020

Dobrý deň,

mám skoro trojročného syna, ktorý sa trápi už dlhšiu dobu s kožným ochorením.

Začalo to na rukách, neskôr to prešlo na vnútorné strany stehien. Aktuálne to má okolo očí, kolien a na bruchu.

Navštívili sme kožnú lekárku a vraj je to dermatitída. Predpísala hormonálnu masť. Natierali sme podľa inštrukcií, ale po čase sa to vrátilo a roznieslo na ďalšie miesta.

Pred dvoma týždňami nám naša detská lekárka predpísala orfamologickú masť na okolie očí. Stratilo sa to a znovu po týždni sa to začína objavovať.

Nechcem mu už viac dávať hormonálne mastičky, keďže dosť to naňho vplýva čo sa týka správania.
Každý deň chodí do sprchy, umýva sa iba čistou vodou. Prací gél používam pre alergikov na detskú pokožku, všetky veci mu žehlím.

Vedeli by ste mi prosím poradiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

prejavy na pokožke odrážajú stav črevnej výstielky, alebo výstielky tráviaceho traktu ako takého.

Preto je dôležité začať liečbu zvnútra a nie lokálne na koži.

Odporúčam návštevu alergoimunológa a gastrointerológa na otestovanie alergií a intolerancií na potraviny. V prípade, že budete potrebovať pomôcť so správnou výživou pri diétach, budem rada ak sa na mňa obrátite.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/