Dieťa odmieta mlieko a mliečne výrobky. Môže mať alergiu?

Zodpovedané
19. feb 2021

Dobrý deň,

mám 2,5 ročného synčeka, ktorý bol do 2 rokov kojený. Nikdy nemal UM. Papá všetko - zeleninu, ovocie a aj mäso. Nikdy však nechcel nič mliečne - žiadne kaše, tvarohové termixy. Nič, v čom je mlieko. Keď sme mu dali párkrát napiť sa kravského mlieka, tak hneď ho naplo a povracal sa.

Môže mať alergiu?

Je to potrebné riešiť?

Ďakujem

Dobrý deň

ak spravíte testy na alergiu nič tým nepokazíte. Alergia sa typicky prejavuje reakciou na koži alebo trávení. Možno je averzia len dočasná.

Zaraďte do stravy semienka - lúpané konopné, mak, mandle, čerstvé mleté ľanové a oleje z týchto druhov.

Ak sa alergia nepotvrdí skúste zaradiť neskôr. Pre deti sú dôležité najmä čerstvé syry a kyslomliečne výrobky, ale určite nie v takom množstve ako sa odporúča. Stačí 2-3x týždenne. Vyskúšajte prípadne koziu Lučinu alebo ovčí jogurt. Začínajte po malých množstvách.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/