Môže atopický stav dieťaťa zhoršovať aj zviera v byte?

Zodpovedané
13. máj 2019

Dobrý deň,

moja dcéra má dva roky a trpí ekzémom, ktorý je podobný atopickému. Má ho asi od roka. Najprv ako fliačik, potom na líčku a teraz aj na rukách, za krkom a za kolienkami.

Asi reaguje na stravu. Pokožka je drapľavá.

Keď je v zlom stave, tak jej pokožku natieram Locoid krémom s kortikoidmi. ale iba raz denne, a to maximálne tri dni. Inak sme skúsili Indulonu, Bepanthen, Biodermu, Imunoglukan a aj kokosový olej.

Momentálne máme objednané Lakto bifido probiotiká Dr. Jacobs. Plus sójový, baobavový a nimbový olej na potieranie.

Môže stav dieťaťa zhoršovať aj zviera v byte?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ máte podozrenie, že ekzém spôsobuje nejaká potravina, pýtajte sa u vášho lekára na vyšetrenie potravinových alergií a intolerancií.

Prekrývanie problému kortikoidnými masťami nie je riešením ekzému. Kortikoidné maste majú rôzne vedľajšie účinky https://www.imunovital.sk/odborne-clanky/neziad...

Oleje sú oveľa vhodnejšie na potieranie, ale problém ekzému treba liečiť zmenou vnútorného stavu. Pri atopickom ekzéme sa odporúča vyhýbanie všetkým alergénom, ktoré ho môžu spôsobovať.

Zvieriaca srsť je alergén, takže tiež patrí do tejto kategórie.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/