Prečo má 6 ročný syn dlhodobo riedku stolicu?

Zodpovedané
6. apr 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom 6 ročného syna, ktorý od leta máva riedku stolicu. Bolievalo ho bruško a posledný mesiac si sťažoval na bolesť hlavy.

Podstúpil vyšetrenie stolice a krv u a zistili mu, že mu chýba železo. Ani v zásobe ho nemá. Boli sme aj v gastro ambulancii a intolerancie sú vylúčené. Zo stolice mu vyšlo pozitívne okultné krvácanie a teraz ešte čakáme na nejaké iné výsledky stolice.

Synovi jedlo chutí a aj prospieva. Je živý, bolesti bruška mu ustúpili.

O aký problém ide a čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem presne, ktoré intolerancie boli sledované, ale je vhodné aby to boli laktózová intolerancia, celiakia, intolerancia mlieka, vajec, lepku, pšenice.

Ak sa železo nevstrebáva poukazuje na problém v metabolizme. Určite hľadajte príčinu ak bude problém pretrvávať.

Ďaľšie ukazovatele sú CRP, pečenové testy, amylázy, enzýmové vyšetrenie, markery na kolitídy a pod.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/