Môže 6,5 ročný syn, ktorý má šelest na srdiečku aktívne športovať?

Zodpovedané
20. apr 2021

Dobrý deň,

6,5 ročný syn má šelest na srdiečku a v septembri nastupuje do školy. Chce začať hrať futbal, ale pri každej aktivite má veľmi silné búšenie srdca.

Môže aktívne športovať?

Pred tromi mesiacmi sme boli na kontrolu a všetko mal v poriadku. Spomenula som to pani doktorke a tá v podstate nič nato nepovedala.

Ďakujem

Dobrý deň,

šelest na srdci spôsobujú často vrodené chyby srdca, ale časť šelestov nie je podmienená srdcovou chybou.

Ak ultrazvuk srdca neukázal vrodenú chyby srdca, Váš syn môže športovať.

MUDr. Matej Nosáľ, PhD.
Primár Kardiochirurgického oddelenia Detského kardiocentra
Predseda Správnej rady Nadácie šťastné srdcia
Limbová 1
83351 Bratislava
Tel: 02 59371 327
Web: http://www.nadaciastastnesrdcia.sk/