Poradíte mi vyšetrenie, ktoré bude zamerané iba na srdiečko?

Zodpovedané
2. júl 2020

Dobrý deň,

minulý týždeň som bola v 22. týždni plus 2 dni a bola som na klasickom morfologickom ultrazvuku.

Spomenula som lekárovi, že užívam Seroxat od psychiatra proti úzkostiam, skupina SSRI. Liek beriem už vyše 15 rokov, teda od základnej školy. Teraz mám 33 rokov.

Od začiatku tehotenstva som užívala polovičnú dávku, neskor som si znížila na štvrťku.

Ide o to, že lekár to nemala zaznamenané v papieroch. Asi som mu to zabudla povedať hneď na začiatku.

Na základe toho mi odporučil aj ultrazvuk v špecializovaných centrách ako Sonoclinic alebo Juhamed v Košiciach, lebo tu bývam.
On sa zmienil hlavne vzhľadom na srdiečko bábätka.

Dnes som v 22. týždni plus 6 dní a v jednom centre ma už nechcú zobrať, lebo vraj sa robí do 23. týždňa a už nemajú termín.
V druhom ma vezmú o týždeň, keď budem v 23. týždni plus 6 dní.

Nebude toto vyšetrenie už zbytočné?

Poradíte mi iné vyšetrenie, ktoré bude zamerané iba na srdiečko?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

vo Vašom prípade by bolo dobre vykonať morfologickú diagnostiku so zameraním na srdiečko v špecializovanom centre.

Čím skôr je lepšie, ale aj termín, v ktorom Vám dali vyšetrenie nie je zbytočný.

MUDr. Matej Nosáľ, PhD.
Primár Kardiochirurgického oddelenia Detského kardiocentra
Predseda Správnej rady Nadácie šťastné srdcia
Limbová 1
83351 Bratislava
Tel: 02 59371 327
Web: http://www.nadaciastastnesrdcia.sk/