V 1.trimestri bolo na USG v Sonoclinic Košice všetko ok. Treba ísť aj v druhom?

artemislix
2. mar 2021

Ahojte žienky. Mam 2 otázky. Bola som v prvom trimestri na veľký ultrazvuk na odporúčanie môjho gynekológa, plus aj na kombinovaný test z krvi v Košiciach v Sonoclinic, výsledky všetko v poriadku. Na mojej gynde mi lekár nepovedal, že treba ísť aj v druhom. Je to už na dobrovoľnej báze, ak v prvom bolo všetko v poriadku? Ak áno, ordinuje nejaký lekár na východnom Slovensku spôsobom, že pusti k vyšetreniu aj cakajuceho ocka? A ešte, ak som bola prvý krát v Sonoclinic v Košiciach, môžem ísť niekam inam? Nenadväzuje to vyšetrenie nejak na seba, že už to musí byť v tých Košiciach? Ďakujem za odpovede. ❤️

babovka2321
2. mar 2021

@artemislix na tom druhom ultrazvuku sa kontroluju uplne ine veci ako na prvom, ale na dobrovolnej baze je ako prvy, tak aj druhy, je to cisto na tebe, ci tam pojdes 🙂

artemislix
autor
2. mar 2021

@babovka2321 takže to nenadväzuje na seba a môžem ísť kľudne do iného centra? Sonoclinic bolo v pohode, ale mam nejaké centra bližšie, tak len kvôli tomu. A sonoclinic nedovoľuje zobrať si manžela so sebou, chcela by som vedieť, či vôbec niekto počas korony to dovoľuje.

petamich
2. mar 2021

@artemislix na druhom ultrazvuku zvykne to byt morfologicky sa meria drobec z kazdej strany (hlavicka, brusko, stehenna kost), vylucuju sa nejake telesne deformacie, kontroluje sa chrbtica, vnutorne organy atd. cize ja by som nan urcite sla ale ako pise @babovka2321 nutit ta samozrejme nikto nemoze
a mozes ist podla mna kam chces, len najdi lekara, ktory robi morfologicky ultrazvuk, mne napr. vsetko robi moj lekar a nikam ma neposielal ale to uz zalezi od vybavenia, skusenosti atd. a kvoli korone zial momentalne vacsina neumoznuje ale niekde sa da

babovka2321
2. mar 2021

@artemislix neviem, ci niekto povoluje, ja som bola tiez v sonoclinic. Ale najskor by som povedala, ze kazde centrum si moze urcit vlastne podmienky, ci ta vezmu na druhy, ak si u nich nebola na prvom. Tusim, ze niekde aj taku podmienku maju, ale urcite nie vsade, treba sa opytat tam, kde by si chcela ist 🙂

artemislix
autor
2. mar 2021

@petamich aha, no tak mi neostáva nič iné, a len si to asi obvolat a pýtať sa.. @babovka2321, ja som bola len trosku zarazena z toho Sonoclinic, že ja tam s mužom z jednej domácnosti ísť nemôžem, ale 5 pacientiek sa v čakárni stretnúť môže 😄 keby si tam muž sadol na ten gauč, ani by nepostrehli že tam je. testovaný by bol a ak by bol nevedomky nakazený, tak by som už riziková bola aj ja pre lekára.. také smutné celá tá doba

babovka2321
2. mar 2021

@artemislix ono ja som sa nad tym zamyslala aj co sa tyka doprovodov na klasicke poradne, ze ak je pozitivny manzel, zrejme aj zena 🙂 lenze tie cakarne su fakt take prepchate, ze ak by tam bolo 2x tolko ludi, uz minimalne tie rozostupy medzi ludmi by boli jednoznacne mensie, takze nejaky vyznam to ma, no 🙂 mna chudak manzel caka teraz pravidelne v aute aj 3 hodiny 😕

artemislix
autor
2. mar 2021

@babovka2321 to by stačilo dat normálnu casovku. vedia koľko im približne trvá vyšetrenie jednej pacientky, len to treba mat dobre zorganizovane. u nás na gynde je vždy len jedna pacientka v čakárni a jedna v ordinácii.. inak aj môj manžel tak čaká v aute 🤷‍♀️ no co už

petamich
2. mar 2021

@artemislix moj lekar to ma premakane jednu vypusta von z budovy a druha dnu ale zial aj tak to momentalne nepovoluje, kazal mi ale priniest usb kluc a dal mi kopu fotiek 🙂 ale nie je to samozrejme to iste

artemislix
autor
2. mar 2021

@petamich tak by to malo aj byť no. aspoň ze je možné si priniesť USB, tak vie pozrieť partner doma

artemislix
autor
2. mar 2021

@petamich a ešte otázka, je rozdiel medzi morfologickým ultrazvukom a ultrazvukom 3D/4D?

petamich
2. mar 2021

@artemislix na diagnostiku a morfologiu je skor vyuzivany ten klasicky 2D, 3D je vlastne plasticke zobrazenie plodu a 4D je plod v pohybe, moj lekar cele morfologicke vysetrenie robil klasickym 2D a potom prepol na 3D/4D ked robil fotky
na diagnostiku sa vyuziva skor 2D a skuseny gynekolog vie napr. razstep aj z 3D ale za mna je skor 3D/4D kusok na efekt

diaalex
2. mar 2021

@artemislix nemusíš ísť opäť k ním, ale napr ja som u nich bola 3x, mali o mne už záznamy, profesionalita, presnosť, príjemná atmosféra ... bábätku už kontrolujú chrbticu, orgány ... a podľa mna otecka nikde nepustia kvôli tejto situácii

ivankamaminka
3. mar 2021

@artemislix ahoj, mňa čaká toto vyšetrenie o 2 týždne v sonoclinic môžem sa opýtať ako dlho trvá to vyšetrenie? Robia ultrazvuk len cez brucho ci aj zo spodu? Povedali ti už aj pohlavie bábätká? A mala si potom nejakú lekársku správu od nich? A bolo mi povedané cez telefón že mi budu brat aj krv ale neviem na co a ze nemusím byť na lacno. Nevieš o tom niečo? Viem ze je to veľa otázok 😉🙂 ale potešila by ma tvoja podrobná skúsenosť 😉❤️

artemislix
autor
3. mar 2021

@ivankamaminka ahooj 😊.. vyšetrenie trvalo cca 20 minút. Doktor povedal, že ak bude dobre vidno cez brusko, tak urobí ultrazvuk len cez bruško. Povedal mi aj pohlavie, ale najprv sa ma opýtal, či to chcem vedieť 😄 jasne ze som chcela. a priniesla som si so sebou aj USB, kde mi nahral fotky aj videa, ale princezná sa asi hanbila a skrývala sa pred doktorom 😄 takže fotky mame také všelijaké. Lekársku správu som dostala, a tiež mi vraveli, že nemusím prísť na lačno, ale ja som pre istotu išla, a dodržala som pitný režim, 1, 5 litra vody. Pri odchode mi sestrička povedala, že výsledky budú o týždeň, že mám napísať smsku (priezvisko výsledky) a ze mi budu volať 😊 tak aj bolo.

artemislix
autor
3. mar 2021

@ivankamaminka A krv ti budu brat na to, lebo ti budú robiť kombinovaný test, čiže na zisťovanie vád ako je downon syndróm a ešte neviem co presne..

artemislix
autor
3. mar 2021

@diaalex už som sa im ozvala, tak pôjdem nakoniec aj ja tam na všetky trimestre 😊 ďakujem za odpoveď

artemislix
autor
3. mar 2021

@petamich aha už chápem. ja som chcela skúsiť tie Michalovce, ale tam majú len ultrazvuk 3D/4D. žiaden morfologický. nechám to už na Košice

ivankamaminka
4. mar 2021

@artemislix
Ďakujem ti veľmi veľmi pekne za tvoju skúsenosť, teraz viem co ma čaká 😉😉

jankazsa
4. mar 2021

@artemislix určite môžeš ísť aj do iného zariadenia,veď si to platíš sama 🙂
Mne druhý usg odporúčali kvôli veku,hoci v 1.trimestri bolo všetko ok, prišlo mi to len ako ťahanie peňazí.
Btw.co sa týka doprovodu,tie opatrenia majú zmysel. Ak by bol muž nakazený,neznamená automaticky,že aj ty si pozitívna,jednak nemusíš chytiť koronu vôbec a dvojak v čase jeho pozitivity ty ešte pozitívna byť nemusíš.

artemislix
autor
4. mar 2021

@jankazsa áno, ale chodíme sa predsa testovať každú chvíľu. a v prípade, ak má dve vakcíny za sebou?

jankazsa
4. mar 2021

@artemislix to by ste museli chodiť na pcr testy,nie antigenove,ktoré majú vysokú falošnú negativitu. Ak má očkovania za sebou, tak to oznam zariadeniu,možno sa budete vedieť dohodnúť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre