Ako sa dopracujem ku kúpe pozemku, ktorého majiteľ je neznámy?

Zodpovedané
14. máj 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom mojej situácie.

Ako sa dopracujem ku kúpe pozemku, ktorého majiteľ je v podstate neznámy?

Na katastri je posledný zápis majiteľa v roku 1886 a odvtedy to nikto nevlastní. Nikto to nezdedil.

Ďakujem

Dobrý deň,

pozemok je potrebné dôsledne si skontrolovať na liste vlastníctva, či tam nie sú nejaké bližšie údaje či informácie.

Takýto pozemok bude/by mal byť v správe (nevlastní ho) Slovenského pozemkového fondu (SPF), ktorý má na starosti a spravuje pozemky neznámych vlastníkov. Danú informáciu je potrebné si overiť priamo u danej inštitúcii.

Na základe žiadosti sa dá spojiť s SPF o kúpu či prenájom pozemku. Bližšie informácie ako možnosť a podmienky už upravuje priamo SPF.

Mgr. Lucia Boledovičová, Rsc.
mail: boledovicova.lucia@gmail.com