Je nutná autosedačka u 7 ročného chlapca s výškou 143 cm a váhou 37 kg?

Zodpovedané
9. júl 2020

Dobrý deň,

manžel trvá na autosedačke pre 7 ročného syna, tak Vás prosím o radu. Syn meria 143 cm a váži 37 kg.

Do svojej autosedačky sa už nezmestí, sedacia časť mu je malá.

Syn sedí za mnou v aute a ja už mám svoju sedačku spolujazdca posunutú tak, že mám kolená pomaly na ušiach (mám 174 cm). Niekedy sedávam na zadných sedadlách a syn vpredu. Je mi to pohodlnejšie.

Autosedačku je nutné používať do výšky 150 cm. Takže 150 cm - 143 cm = 7 cm

Je tých 7 cm zásadných pri používaní autosedačky?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pokiaľ je mu autosedačka už malá, tak máte 2 možnosti.

1. Zvoliť inú autosedačku v kategórii 15 - 36 kg, ktorá mu bude dobrá (treba vyskúšať v obchode).
2. Voziť syna na podsedáku (ktorý ale zas nechráni zboku ani hlavu a ani trup a aj vykĺznutie z bezp. pásu je pri ňom vyššie).

Bez autosedačky aj podsedáku (len tak) by nemal byť do 150 cm (aj zo zákona aj kvôli bezpečnosti), pás by mu ešte išiel príliš vysoko.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute