Vajíčko Cybex

Zodpovedané
30. jún 2022

Ahoj,

budeme kupovať kočiar Cybex balios s/ s lux a vajíčko chcem taktiež Cybex (alebo aj nejakú inú alternatívu ak bude vyhovovať na kočiar).

Chceli by sme polohovateľné vajíčko, prípadne vajíčko so základňou a potom na základňu dokúpiť autosedačku. Existuje taká možnosť?

Ďakujem za každú radu!

Pekný deň🙂

Dobrý deň,

nepíšete, aké máte auto, čo je pri výbere vajíčka (aj autosedačky) tiež dôležitá informácia.

V prípade, že sedadlá vo Vašom aute nemajú šikmý sklon, odporúčam Cybex Cloud Z i-size. Je to veľké, bezpečné vajíčko, ktoré je možné mimo auta (napr. na konštrukcii kočíka) polohovať takmer do ľahu. Pri použití isofixovej základne Cybex Base Z získate možnosť natočenia vajíčka k dverám pre ľahšie nakladanie alebo vykladanie dieťatka. Nevýhodou vajíčka je vyššia hmotnosť.

Na základňu Cybex Base Z môžete neskôr kúpiť pokračovaciu sedačku Cybex Sirona Z i-Size.

V prípade, že je sklon sedadiel skôr šikmý, bude vhodnejšie vajíčko Nuna Arra Next. Je to bezpečné, kvalitné vajíčko s nízkou hmotnosťou. Na isofixovej základni Nuna Base Next je možné ho polohovať aj otáčať. Bez použitia základne ho však nie je možné v aute upevniť.

Keď dieťatko vyrastie z vajíčka, na základňu je možné zakúpit pokračovaciu sedačku Nuna Todl Next.

Na väčšinu kočíkov je možné dokúpiť adaptéry, ktoré je možné pripevniť na vajíčka zn. Maxi Cosi, Cybex aj Nuna.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek