Ako sa nastaviť na nebolestivý pôrod?

Zodpovedané
1. nov 2018

Dobrý deň,

čaká ma prvý pôrod a už som absolvovala jednu besedu o hypnopôrode. Inú skúsenosť zatiaľ nemám.

Ako sa môžem nastaviť, aby pôrod nebolel?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste sa už naučili techniky hypnopôrodu, potom je potrebné ich doma čo najviac trénovať až do pôrodu, ideálne denne.

My to naše "hypnomaminky" učíme na dvojdňovom intenzívnom kurze. Treba si precvičovať dýchanie a relaxačné techniky (aby ste sa naučili maximálne uvoľniť telo- keď sú svaly uvoľnené, pracujú ľahšie, nevzniká odpor a teda ani bolesť).

A treba počúvať relaxácie a afirmácie, vizualizovať si to, čo chcete 🙂. Tým si vytvoríte pozitívne očakávania, budete sa na pôrod tešiť a ostanete pokojná, vďaka čomu pri pôrode Vaše telo vyplaví vysoké dávky pôrodných hormónov, ktoré tiež pôsobia ako prirodzené anestetiká.

Z vlastnej skúsenosti viem, že naše nastavenie je naozaj podstatné! Častokrát bolesť cítime, pretože ju očakávame a keď toto zmeníme, zmení sa aj to, ako sa budeme pri pôrode cítiť. Napríklad ja, vďaka tomu, ani jeden moment z môjho druhého pôrodu nemôžem označiť ako bolestivý, cítila som iba ťahanie, tlak a silu.

Ak Vám chýbajú ešte informácie na takúto prípravu, skúste ma kontaktovať cez e-mail.

Držím palce!

Mgr.Hana Rollová
Lektorka kurzov Hypnopôrod Slovakia™
hana.rollova@gmail.com
tel: 0917480077
www.hypno-porod.sk
www.hypno-porod.com/facebook