Mrazenie vajíčok - nízke AMH

manika123456789
12. júl 2023

Dobry den, prosim mohli by ste sa podelit o vlastne pribehy s mrazenim vajicok, konkretne s nizkou hladinou AMH (0,5) v GynFiv BA? Ci to vobec ma zmysel pri tak nizkej hodnote, narazam predovsetkym na predpokladany nie velky pocet odobratych vajicok a trocha strach o ich kvalitu v 36tich rokoch … pravda je ale, ze inu moznost nemam, vysledok AMH, vek a absencia partnera mi akosi ine moznosti neponuka. Vzdy som si predstavovala, ze raz len tak pekne spontanne zistim, ze som tehotna s muzom, s ktorym sa budeme lubit. Ze budem este aj na takyto sok ako je nizka zasoba vajicok v 36ke a pomerne urgentne riesenie co-kde sama, ma naozaj sklamalo. Vopred Vam dakujem za pripdne povzbudenie.

selena_luna
13. júl 2023

@manika123456789 ahoj, zial ti neporadim. Ale posielam povzbudenie, chapem tvoje sklamanie zo samoty. Vyborne ze to riesis a verim, ze najdes niekoho o koho sa budes moct opriet 🫶

manika123456789
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evaachesa
14. júl 2023

Určite to má zmysel a išla by som do toho urýchlene. Neviem či práve gynfiv má dobré recenzie, myslím že skôr nie. Pod do skupiny IVF - skúsenosti, rady, úspechy a popýtaj sa dievčat ktoré centrum v BA odporúčajú. Držím palce aby si našla toho pravého a zároveň aby si nakoniec otehotnela prirodzene na prvú šupu. 😉❤️

manika123456789
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sandrika7
6. aug 2023

@manika123456789 Dobrý deň, môžem sa prosím spýtať, ktoré centrum ste si nakoniec vybrali ?

manika123456789
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evaachesa
7. aug 2023

@manika123456789 ak smiem vedieť, z čoho si domotana? Kľudne sa opýtaj ak ti niečo nie je jasné aj v skupine IVF..., ktorá tu na MK je.

blabla22
7. aug 2023

@manika123456789 ahoj, mozno ti to uz aj poradili na konzultaciach, ale ja by som v pripade nizkeho amh a teda nizkeho poctu vajicok sla na odber mozno 2-3x (ak sa da financne) - aby sa nazbieralo viac vajicok. V 36 je statisticky aj tak 50-60% geneticky chybnych, nie vsetky sa potom musia oplodnit, prezit vyvoj po blastocystu atd..pri ivf su bohuzial bezne velke straty poctov v procese, treba s tym pocitat :( ak by sa podarilo zamrazit 2-3 vajicka tak je bohuzial sanca velmi nizka

evaachesa
7. aug 2023

Ja by som hlavne odporučila jednať fakt rýchlo, lebo pri amh 0,5 je už času málo a vajíčok ti každým cyklom ubúda. Tak ako píše @blabla22, bolo by fajn odobrať čo najviac vajíčok aby si mala vyššiu šancu v budúcnosti. Držím palce. ❤️

sandrika7
7. aug 2023

@manika123456789 ak mozem vediet, z coho ste domotana ? Viete, tiez to riesim, ale este som nebola ani na konzultaci, preto by som chcela mat este predtym nejake info 🙂 ďakujem

jablkova13
8. aug 2023

@manika123456789 ahoj necakaj, nemas nad cim rozmyslat ale rozumiem tomu! Keby som mohla vratit cas , v momente si dam zamrazit vajicka!

sandrika7
8. aug 2023

@jablkova13 ja nad tym tiez teraz uvazujem, aj ked este nie som si 100% ista.

jablkova13
8. aug 2023

@sandrika7 ja som este pred 3 rokmi mala ahm 0.50 a dnes? Mam hodnoty 0.01 sanca na tehotenstvo nulova.
Drzim Vam palce, stoji to za to ak chcete mat svoje deticky.

sandrika7
8. aug 2023

@jablkova13 smiem sa spytat na vas vek ? Ja mam o chvilu 34, preto nad tym uvazujem.

jablkova13
8. aug 2023

@sandrika7 jasne, mam 34 ako ty.
Uz mas aj deticky?

jablkova13
8. aug 2023

@sandrika7 ake mas hodnoty Ahm? Ja som este skusaka v centrach ale vraj uz je neskoro

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre