Je teoreticky možné mať ovuláciu na 28 deň?

Zodpovedané
10. mar 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom ovulácie.

Je teoreticky možné mať ovuláciu na 28 deň?

Predchádzajúci cyklus bol 33 dňový. Testy mám pozitívne. Styk sme mali okolo 28. dňa.

Ďakujem

Dobrý deň,

nie je to veľmi pravdepodobné. Pri 33 dňovom cykle je zväčša ovulácia okolo 18-19 dňa MC.

Je ale teoreticky možné, že ste otehotneli v cykle predtým a mali ste menštruáciu len možno trošku slabšiu, čo ste si nemuseli všimnúť.

Ak sú testy pozitívne, navštívte lekára a on vie približne podľa veku/veľkosti embrya určiť v akom ste týždni a aj to kedy teoreticky mohlo dojsť k otehotneniu.