Je lepšie mať styk pred ovuláciou alebo po ovulácii?

3. jún 2020

Ahojte, chcem radu kúpila som si ovulačné testy, kedy je najlepšie mať styk pred počas či aj po ovulácii.
Mám cyklus 28 dňovi.

giuli
3. jún 2020

Urcite pred ovulaciou a v den ovulacie....po ovul.je mensia sanca,aj ked nie uplne stratena....

hennyinnsbruck
3. jún 2020

@giuli súhlasím

katarinka89
3. jún 2020

My sme mali nechránený styk a otehotnela som posledný deň ovulky

autor
3. jún 2020

@giuli a od merania ovulky je to 24 hodín?

sapetka
3. jún 2020

Podla toho ci chces dieta alebo nie

dollyzv
3. jún 2020

Určite pred..
@katarinka89 ako môže byť posledný deň ovulky keď ovulácia je len jeden deň? 🤔 Posledný deň plodných dní pochopím,ale ovulky nie 😃

s_a
3. jún 2020

Ved celý týždeň každý druhý deň v pohode.. Tie spermie tam vydržia par dni

autor
3. jún 2020

@sapetka chceme áno

autor
3. jún 2020

@s_a keď mi máme presne každý druhý deň, ovulku mam podla hlienu 13 deň cyklu,no neviem či sa na to spoliehať, pretože chcem ovu testy skúsiť.

dollyzv
3. jún 2020

Samozrejme že sa len na hlien nespoliehať,najistejšie máš folikulometriu u gyn,za tým meranie bazalnej teploty,potom ovu testy,potom polohu krčka a ovu hlien až niekde na konci spolahlivosti🤣 ja som mala aj pozitívne ovu testy,aj hlien a aj tak ovu neprebehla..

autor
3. jún 2020

@dollyzv 😣bože, tak skúsim tu bazalnu teplotu skúšať, idem si to naštudovať

sunny8
3. jún 2020

Stiahni si appku menštruačný kalendár 🙂 mne vždy ukázalo pri 28dnovom cykle kedy mám plodné dni a kedy nie 🙂 aj písalo koľko percentná šanca

sunny8
3. jún 2020

Ale veď sa nejak sama poznáš podľa vytoku kedy máš ovulaciu a vtedy by mal byť ten správny čas

ja_bb
3. jún 2020

Za mna urcite ovulacne testy... snazili sme sa 9m,lebo som nemala sancu vediet, kedy je ovulacia...s testami hned na prvykrat vyslo

autor
3. jún 2020

@sunny8 áno riadim sa tým 6 mesiacov a nič 😊pretože chcem skúsiť testy

dollyzv
3. jún 2020

@sunny8 koľko ste sa snažili o dieťa ? 🙂

autor
3. jún 2020

@ja_bb a keď vyšla ovulka ste hneď šli na to či pred ovu?

autor
3. jún 2020

@dollyzv potratila som pred 10 mesiacmi.. Potom sme chvíľu čakali a odvtedy to nejde 😣asi sme nemali čakať

danielinaa
3. jún 2020

Meranie bazalky je super, ale tak 2-3 mesiace kym si zvyknes, ale v kombinacii so sledovanim hlienu a polohy krcka, je to 100 percent metoda. Samozrejme ked ste obaja zdravi, ked je tam nejaky zdravotny problem, je to horsie.

dollyzv
3. jún 2020

To som sa pýtala Sunny8 keď ti tu odporúčala aplikáciu 🤣🤣🙈

dollyzv
3. jún 2020

Ono,dôležité je,že sa vám to už aspoň raz podarilo prirodzene..znamená to že aspoň pre zatiaľ nemusíš riešiť umelé oplodnenie. Mne sa podarilo otehotnieť až po 5tich rokoch. Práve vtedy keď som s tým vôbec nepočítala a bola zmierená s tým že vlastne detičky mať nebudem...treba v tomto hlavu vypnúť..verím že si na bábätko asi veľmi upata,najmä keď si o jedno prišlo,o to to je horšie keď sa dlhšie ani po strate nedarí..treba sa zamerať na niečo ine

ja_bb
3. jún 2020

Uf... urcite pred a mozno aj v ten den, tie ciarky na testoch su slabsie a silneju, tak ked sa objavili, skusali sme...

autor
3. jún 2020

@dollyzv hej asi tak, ešte keď švagrina má babo teraz a povedala že dúfa že ďalší budeme mi na rade a nie zas ona lebo chcú hneď ďalšie. Také podrivacke reči Maju niekedy 😏
Niekedy to fakt nedávam psychicky.. Ona mi aj poradila ovu testy...

autor
3. jún 2020

@ja_bb vďaka za radu 😉 hádam sa to podarí

giuli
4. jún 2020

Ak chces robit ovul.testy....od posledneho ovul.testu nastava ovul.od 12-48 hod....ak ho zaregistrujes,najlepsie je ho mat v den pozit.testu a na druhy den...

riamia_92
4. jún 2020

@sunny8 súhlasím, presne aj mne a všetko mi sedi podľa tej aplikácie, aj krámy chodia presne v ten deň ako je v apke uvedený 😆

sunny8
4. jún 2020

@dollyzv prvé bolo na prvý šup ale o druhé 8mesiacov

adelakom12
4. jún 2020

pred a v den 🙂 spermie mozu zit v posve "vraj" az do 3 dni 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre