Kedy mám čakať menštruáciu pri anovulačnom cykle?

Zodpovedané
23. júl 2020

Dobrý deň,

dnes som 22. deň cyklu a ovulácia u mňa tento cyklus stále neprebehla. Meriam si bazálnu teplotu. Doteraz som cykly mala dlhé 28 - 30 dní. Zrejme pôjde o anovulačný cyklus.

Kedy pri takomto cykle mám očakávať menštruáciu?

Je možné ju dostať ak bez ovulácie načas, alebo sa cyklus predĺži?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

krvácanie sa môže dostaviť v rovnaký čas ako obvykle alebo sa môže opozdiť. Obe opcie pokiaľ skutočne bol cyklus anovulačný by ma neprekvapili.

To, či sa krvácanie dostaví je závislé od výšky sliznice, ktorú bez ultrazvukového vyšetrenia nevieme.

S pozdravom