Snaha o dieťa a nízka hladina progesterónu. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
3. aug 2020

Dobrý deň,

s manželom sa snažíme skoro rok o dieťa. Nedávno mi bol robený hormonálny profil a z neho mi zistili, že mám nižšiu hladinu progesterónu a vyššiu hladinu niečoho, čo malo byť nižšie.

Doktor mi nasadil Clostilbegyt, ktorý som užívala od 3. - 7. deň cyklu pol tablety ráno a večer. Na 12. deň cyklu, čo bolo teraz v piatok mi namerali 20 mm folikul a pichli Pregnyl.

Povedali mi, že najbližšie 3 dni sa máme snažiť každý večer a keď sa dá, tak aj ráno. My sme sa snažili len večer. Od včera, to bol 14. deň cyklu som si mala vkladať Utrogestan.

Dnes je 15. deň cyklu a 4 dni od pichnutia Pregnylu a ja cítim pobolievanie a tlak v podbrušku. Neviem, či ovulácia po Pregnyle vôbec prebehla. Manžel mal spermiogram na výbornú.

Aký je Váš názor?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

po Pregnyle ovulácia prebehla. Pri nízkej hladine progesterónu možno tento substituovať liekovou formou buď do pošvy alebo injekčne.

Na kompletné odporúčanie by som potrebovala vypísať výsledky vyšetrení, keďže neviem povedať o akej hladine ktorá nesedela hovoríme.

S pozdravom