Je naša snaha o bábätko dostatočné dlhá na to, aby sme podstúpili špeciálne vyšetrenia?

Zodpovedané
2. jún 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom našej situácie. Priateľ má 33 rokov, ja 31. Doteraz sme si s priateľom dávali pozor pri sexe len počítaním mojich plodných dni, ktoré sme vynechali. Počas plodných dni bola prerušovaná súlož. Za celé toto obdobie som neotehotnela.

Posledné dva mesiace sme sa rozhodli, že sa pokúsime o dieťatko a sex sme mali pravidelne už aj počas plodných dni. Meraná bazálna teplota plus sledovanie ovulačného hlienu. Obidva razy sme sa do ovulácie trafili - cyklus mám presne 28 dni. Menštruáciu mávam slabšiu a trvá 3 - 4 dni.

Mám toto obdobie brať ako prvé dva mesiace snahy, alebo počítať k tomu už aj obdobie nechráneného sexu celý predchádzajúci rok?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

dva mesiace je krátka doba na stanovenie diagnózy sterilita.

Ak sa nebude dariť otehotnieť pri pravidelnom nechránenom pohlavnom styku po cca 6 mesiacoch, tak odporúčam minimálne vyšetriť spermiogram a poradiť sa so svojim gynekológom.

Držím Vám palce

Dr. Nataliya Roshko
gynekologička
www.repromedica.sk