Mám za sebou 8x missed abort. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
21. máj 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám za sebou 8x missed abort.

Vždy do 5. týždňa je všetko v poriadku. Následne sa akoby plod zastaví a prestane sa ďalej vyvíjať. Mám za sebou všetky vyšetrenia - od genetiky, imunológie, štítnej žľazy, hematológie.

Niekoľkokrát som si preventívne pichala Fraxiparine a brala Prednison. Mám za sebou 3x IVF (jedno nevyšlo) a 5x KET (2x sa neuchytilo).
3x som otehotnela prirodzene, z toho poslednýkrát s iným partnerom.

Ako mám riešiť môj problém?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prípade absolvovania umelého oplodnenia by som Vám odporučila zvážiť genetické vyšetrenie embryí.

U Vás by som eventuálne ešte realizovala vyšetrenie maternice hysteroskopiou. Kamerou sa vyšetrí dutina maternice ako aj vzorka sliznice.

Event. vyšetrenie doplniť o NK bunky - najpočetnejšie bunky v maternici počas tehotnosti, ktoré môžu rozhodnúť o odmietnutí plodu.

Určite treba Váš prípad konzultovať osobne a nedá sa k tomu vyjadriť bez zhodnotenia výsledkov doposiaľ.

S pozdravom