Dojčené dieťa má rozšírené panvičky v obličke. Mala by som vynechať nejaké jedlá, aby som mu ich nezaťažovala?

Zodpovedané
23. okt 2021

Dobrý deň,

synček má 10 dní a zistili mu rozšírené panvičky na oboch obličkách I - II stupňa. Zatiaľ je plne dojčený.

Je potrebné vynechať z mojej stravy nejaké jedlá, aby som nezaťažovala jeho obličky?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, nie je to dôvod na žiadne stravovacie obmedzenia.

Je to vrodená vývojová chyba, ktorá sa s vysokou pravdepodobnosťou na trojmesačnej kontrole ukáže ako zlepšená.

Pekne synčeka dojčite, to je jediná potrava, ktorú do začatia prikrmovania potrebuje. Ani žiadna voda a ani čaj.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička