Je jedálniček môjho 16 mesačného dieťaťa dosť pestrý?

Zodpovedané
16. mar 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom papania môjho 16 mesačného dieťaťa.

5.00 - 150 ml UM
8.00 - 90 ml UM (po zobudení chce, asi zvyk)
9.00 - raňajky (krajec chleba s domácimi nátierkami, mozzarela/cottage, zelenina, občas praženica, ovsená kaša s orieškovým maslom/ovocím, prípadne lievance s jogurtom, džemom
11.00 - ovocie
13.30 - obed (papá všetko, cca 200 - 250 g)
15.30 - olovrant (biely jogurt, rôzne domáce dezerty z tvarohu, mlieka, jogurty, domáci brumík, muffin
18.30 - večera (ak nemal ráno kašu, tak mliečna kaša, inak ryža/zemiaky/kuskus/cestovina so zeleninou
20.00 - 90 ml UM

Je pestrosť a množstvo ok, alebo to treba upraviť?

Aj tak mám pocit, že stále papá to isté.

Ďakujem

Dobrý deň,

je to úplne ukážkový jedálniček👍

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička