Prečo má dojčené dieťa krv v stolici?

Zodpovedané
18. nov 2021

Dobrý deň,

mám trojmesačného synčeka, ktorý bral pred mesiacom Unasyn. Dobre ho toleroval (bez vracania, hnačiek) kvôli infektu horných dýchacích ciest. Dva týždne po užívaní sa v stolici začali objavovať hlieny a v nich krvavé nitky. Synček je plne dojčený, prosperuje, nemá bolesti len aspoň 2x do dňa má v stolici stopy krvi. Je jasnočervenej farby, nie veľké množstvo. Stolica je inak ako má byť. Výter bol pozitívny na skryté krvácanie.

Ako postupovať ďalej?

Čo môže byť príčinou?

Ďakujem

Dobrý deň,

pozitivita výteru potvrdila, že ide o krv. Nejde o skryté krvácanie, keďže ho je vidno.

Môže ísť o alergiu na BKM. Vysaďte z Vášho jedálnička všetko mliečne na týždeň a odsledujte. Aj maslo a ani bezlaktózové výrobky nie sú dovolené.

Okrem toho nasaďte dieťatku ProBio-fix BABY Imun.

Probiotické kvapky ProBio-fix BABY Imun

Probiotické kvapky ProBio-fix BABY Imun sú výživový doplnok s obsahom baktérií mliečneho kvasenia Lactobacillus rhamnosus GG, LGG®, Bifidobacterium animalis, ssp. lactis, BB-12®

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička