Aké náplaste na pooperačné jazvy na vnútorných stehnách?

Zodpovedané
1. mar 2024

Dobrý deň,

som 4 týždne po liftingu vnútorných stehien. Rany sa pekne hojili, neboli problémy. Rany si podľa odporúčania plastického chirurga prelepujem micropore páskami a vlhčím ich. Pri menení týchto tejpov mi to je nepríjemné a robia sa mi ranky.

Nebolo by lepšie použiť iné náplaste a nejaké mastičky na hojenie?

Ako správne postupovať?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

micropore tejpy slúžia na fixáciu okolia jaziev, aby ste si ich nemuseli meniť. Odporúčame ponechať na mieste až do spontánneho odlepenia (2 - 3 týždne).

Ak sa rany nie sú suché, používa sa napríklad Ialugen krém, prípadne iné hojacie maste.
Ak niekto zle toleruje náplaste, čo môže byť aj Váš prípad, skúste silikónové náplaste (plátky).

Jazvy po liftingu stehien alebo ramien sa vo väčšine prípadov hoja roztiahnutou nie veľmi nenápadnou jazvou. Zvykne sa "kaziť" okolo 2 - 3 mesiacov od operácie. Nie je to chyba chirurga.