Dá sa opraviť zle zašitá rana po sekcii?

Zodpovedané
8. nov 2019

Dobrý deň,

v marci som absolvovala sekciu, ale škaredo ma zašili. Na pravej strane mi jazvu potiahli veľmi vysoko (vyčnieva aj nad plavkami) a tak veľmi ju stiahli dovnútra. Na tej strane mám aj previs kože. Na druhej polke je jazva krásna a bezchybná.

Dá sa s tým niečo robiť?

Som mladá baba, som bývala športovkyňa a dosť mi to tam prekáža.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

samozrejme, tento typ jaziev sa dá riešiť chirurgicky. Dokonca veľmi často sa v praxi stretávame s podobným druhom problémov.

Riešení je niekoľko, ale väčšina vyžaduje zákrok minimálne v lokálnej anestézii.

Odporúčam však počkať od pôrodu aspoň 12 mesiacov. Jazvy zvyknú aj takto dlho dozrievať a unáhlený zákrok je zaťažený vyšším rizikom komplikácií aj neuspokojivých výsledkov.