Aké sú váhové limity?

Zodpovedané
2. nov 2021

Dobrý deň,

pri prvom pôrode som rodila sekciou pre nepostupujúci pôrod, 2 dni vyvolávania kontrakčná činnosť ukážkový krčok sa zasekol na 3 cm a malý nezostúpil ani o milimeter. Nakoniec mal 3x pupočník l, ktorý mu bránil v zostupe plus 4920 g a 57 cm a obvod hlavičky 39 cm.

Váhový odhad bol 5 kg. Boli sme pripravení a na moju žiadosť doktor súhlasil s pokusom o prirodzený pôrod, keďže mám 180 cm a nie som drobná. Po sekcii ale zhodnotil, že pravdepodobne by hlavička neprešla.

Veľmi by som sa chcela pokúsiť o VBAC.

Sú nejaké váhové limity, cez ktoré si už lekári netrúfnu ísť?

Od čoho to závisí?

Aj pri prvom som sa pokúšala a cvičila do pôrodu jogu, pila maliník, alchemilku mala som bez problémov nacvičených 30 cm s Aniballom.

Môžem ešte dúfať vo VBAC?

Ďakujem

Dobrý deň,

určite máte šancu.

Váhový limit sa nedá presne určiť. Je tam dôležitých faktorov (telesná konštrukcia ženy, diabetes v tehotenstve, samotný priebeh pôrodu).

Vaše druhé bábätko môže mať kľudne o dosť nižšiu váhu.

Veľký význam pre dieťa má i to, že zažije kontrakcie. Je to v podstate dokončenie vývoja. Určite má význam pokus o vaginálny pôrod.

Ďakujem

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com