Ako sa pripraviť na pôrod, keď som na rizikovom?

Zodpovedané
21. mar 2022

Dobrý deň,

som v 35. týždni tehotenstva a od 20. týždňa som na rizikovom. Krčok mám skrátený a bábätko je pripravené na pôrod. Moc sa tlačí dole hlavičkou. Bojím sa, že fyzicky nebudem mať silu na pôrod.

Ako sa mám pripraviť?

Ďakujem

Dobrý deň,

odborná spoločnosť už niekoľko rokov neodporúča kľudový režim ako prevenciu predčasného pôrodu, nakoľko nebol dokázaný efekt.

Dlhodobý kľud je skôr na škodu. Pokiaľ sa nález už toľko týždňov nezmenil, nie je na kľudový režim dôvod.

Od 36. týždňa je bábätko v podstate donosené. Bolo by vhodné zariadiť aspoň každodenné prechádzky

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com