Skrátený krčok maternice od 20. týždňa

kiara12345
9. okt 2014

Ahojte baby, včera som bola v poradni v 20 tt lekár mi ultrazvukom zistil skrátený krčok 3,6cm a že malý tlačí dole. Chcel ma objednať za mesiac,ale keď videl aká som zúfalá,tak povedal, že teda o 2 týždne. Z toho usudzujem,že to asi až také zlé nebude. Mám magnézium a kľudový režim (môžem variť? upratovať?krátke prechádzky?) Znamená skrátený krčok hneď predčasný pôrod? Mám šancu bábätko donosiť? Ďakujem za odpovede!

trgypadl
9. okt 2014

@kiara12345 a vysetroval krcok aj palpacne??

kiara12345
autor
9. okt 2014

@trgypadl áno, zdal sa mu skrátený,preto robil sono

radina
9. okt 2014

@kiara12345 ahoj, sme v rovnakom tt. som na rizikovom, varit varim, pri krajani sedim, ale co sa tyka upratovania ,tak to sa velmi setrim, max povysavam 1 izbu, dlazku vobec, jedine tak utriem prach, nic pri com sa musim zohynat. kratka prechadzka po parku ok, ale tiez nie kazdy den.

britkasonca
9. okt 2014

moja ja som v 22tt a mám krčok len 1,3 cm..............zatial drží.........ty ho máš úplne super,takže sa vobec nemusíš stresovat a už vobec nie obmedzovat....možeš byt úplne kludná

kiara12345
autor
9. okt 2014

@radina a ty máš aký krčok? ja už aj poležím, neporiadok prehliadnem (ale tak manžel čosi pomôže, len to už nebude také ako keď si to spravím sama 😖 ), hlavne, aby malý ostal tak,kde má byť
@britkasonca moja včera sme si už písali a myslela som,že tu dostanem viac odpovedí od viacerých,no akosi to tu viazne 😀 a v 16 tt ti ho meral? mne nie..

britkasonca
9. okt 2014

@kiara12345 nie nemeral iba v 20tt.........zbytočne sa stresuješ a škodíš aj sebe aj bábetku..........ty si úplne ok...........ja ho mám krátky a nestresujem.........stres nám nepomože a aj tak to bude tak ako to má byt...........ak máš potratit može to byt koli niečomu úplne inému ako koli krčku..........včera sme ti to vysvetlovali...........

trgypadl
9. okt 2014

@kiara12345 a po palpacnom vysetreni povefal aky rozmer?

lukindoor
9. okt 2014

@kiara12345 tak kvoli krcku 3.6 sa naozaj nemas preco stresovat..vyrovny prst na uplne kludovy rezim je od 25mm ak je vnutorna branka pootvorena..polihuj , pozeraj pc a tak..navar si , uprac najnutnejsie..podla mna sa nemas coho bat

seahorse27
9. okt 2014

@kiara12345 Naozaj nerob paniku. Ta dlzka je uplne ok. Ak nie je krcok otvoreny, pripadne zmaknuty, nic sa nedeje.

kiara12345
autor
10. okt 2014

vďaka za ukľudnenie baby!

radina
10. okt 2014

@kiara12345 ja ho mam ok zatial, ja som mala ine problemy. kasli na poriadok, moj mm tiez pomaha , kazdy den nieco porobi, aj ked nie dokonalo, minule mi dokonca sam od seba vycistil dvierka na kuchynskej linke 🙂

iwina
27. júl 2019

@kiara12345 ahoj, ako si dopadla prosím? Ja mám úplne rovnaký problém. Ktovie či tu po 5 rokoch ešte si hehe

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre