Aký máte názor na vyvolanie pôrodu?

Zodpovedané
29. apr 2019

Dobrý deň,

prvý pôrod sa mala vyvolávaný z dôvodu, že som si zazmluvnila doktora. Teraz po 7,5 roku mám tiež zazmluvneného pôrodníka, ktorý mi navrhol vyvolanie pôrodu o 4 dni skôr je termín.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

na vyvolanie pôrodu by mal byť vždy medicínsky dôvod, najčastejšie ide o potermínovú graviditu. Zazmluvnený lekár nie je dôvodom na to, aby sa pôrod vyvolával a už vôbec nie pred termínom.

Ak nemáte žiadne iné ochorenia ako je napr. diabetes, vysoký krvný tlak atď. Môžete byť tehotná do 41 + 0 až potom sa pristupuje k vyvolávaniu pôrodu z dôvodu prenášania.

Prajem veľa šťastia

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com