Hematóm v 18. týždni. Mám ísť na pohotovosť?

Zodpovedané
8. mar 2021

Dobrý deň,

pred dvomi týždňami mi zistili hematóm 5×4 cm. Včera som bola na kontrole, už sa zmenšil trošku. Dnes v noci som sa zobudila na nitkanie na močenie a vypadla zo mňa dosť veľká krvná zrazenina. Dala som si hneď magnézium, nič ma nebolelo a ani som nekrvácala.

Mohol konečne zo mňa vypadnúť hematóm?

Beriem Duphaston, Dicynone, kyselinu listovú. Bábo ešte včera bolo vitálne na ultrazvuku.

Mám utekať na pohotovosť?

Kľudový režim dodržiavam už mesiac a už som bola dvakrát v nemocnici kvôli krvácaniu.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

je pravdepodobné, že išlo o vyprázdňovanie hematómu, to môže niekedy trvať dlhšiu dobu.
Ak nekrvácate a nemáte bolesti, pravdepodobne bude všetko v poriadku.

Avšak pre Váš kľud by som Vám odporučila sa telefonicky dohodnúť s registrujucím gynekológom na kontrolu. Stres škodí Vám i bábätku.

Držím palce

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com