Som v 33 týždni a nemám dobré prietoky

vikusik
23. jún 2012

Ahoj kočeny,včera som bola na ultrazvuku a zisti mi že nemam dobre prietoky som v 33.t. ☹ ,mam strach ma niektora z vas skusenosť.O dva tyždne idem na kontrolu a ked nebude dobre da ma do nemocnice 😢 ,Magnezium beriem pravidelne,fyzicku zaťaž nemam som doma ja neviem.....

erinnuska
23. jún 2012

ja som mala tiež zvýšené prietoky, hneď na prvom meraní a mňa aj šupli do nemocnice 😒 Tam boli už v poriadku a po týždni ma pustili domov, rodila som týždne pred termínom 😒 Sa čudujem, že ťa nedali hned ležať, tak držím palčeky, nech ste v poriadku aj s bábatkom 😵

simsalabim
23. jún 2012

@vikusik ja som tiez mala - pred skoro 7 rokmi - zle prietoky. Najprv mi kazali uzivat magne B6 vo vacsich davkach a pit iba magneziu a o tyzden som mala prist na kontrolu. Nezlepsilo sa to, tak mi prepisali lieky. Nieco na O to bolo. Vraj to predpisuju hlavne starsi lekari (moj taky bol), mladsi to vraj povazuju za zastaraly pristup. Ci to naozaj je zastarale, neviem posudit, ale je fakt, ze tie lieky mi pomohli a do konca tehotenstva som ich, s tymi liekmi, uz mala dobre. Mala sa narodila zdravucka, skoro 2 tyzdne po termine...a v ziadnej nemocke som nemusela byt.

sevi
23. jún 2012

ahoj.mne ani nestihli robit prietoky. Mali mi ich kontrolovat v poliklinike v 38tt. porodila som predcasne v 36tt. Po porode zistili ze som mala prietoky zle,a babatko bolo aj nedostatocne vyzivovane...

gelifil
23. jún 2012

@vikusik a kde si bola ,v starej?kto ti robil prietoky?

anjelicek26
23. jún 2012

@vikusik - podla mna ta mali hned nechat v nemocnici a monitorovat. Dva tyzdne bez kontroly su dlha doba, ja by som sa bala 😖

latvia
23. jún 2012

@vikusik mas vysledky prietokov? ak by boli velmi zle, tak by ta doma nenechali.ak mas hodnoty prietokov tak ich napis

vikusik
autor
24. jún 2012

@gelifil V Myslave u svojho gynekologa

vikusik
autor
24. jún 2012

@sevi a nebolo mu nič?Ja mam strach aby nebolo poškodene alebo niečo pod. ☹

gelifil
24. jún 2012

@vikusik myslela som, ci nie v nejakom centre....

sevi
24. jún 2012

@vikusik malicka ma dva pruhy.jeden pupkovy a druhy velky v oblasti branic.bola nedonosena a pomaly rastla,bola hypotonicka.ale to nasledkom predcas.porodu.ale som rada ze sa sama vypytala skor,kedze nebola dostatocne vyzivovana bohvie ako by to skoncilo neskor,keby v brusku zostala.teraz ma 3,5roka a je velmi sikovna a snaziva.

elenka6
25. jún 2012

@vikusik mne v 30tt povedal že zlé prietoky a o dva tyždne to pozrie nanovo,no nezlepšilo sa to,tak som išla ležat,lebo že bábo sa narodí s nízkou pôrodnou hmotnosťou.ležala som tam tri tyždne,nič so mnou nerobili,len som jedla magnezko a tri krat za den nejaky liek na lepšiu cirkulaciu krvi.malá sa narodila a mala 3350g,hovorim lekarovi mojmu že ako je to možne,a on že aj najlepší sonografista sa niekedy pomýli 😒 ale hlavne že všetko ok,neboj,ked ta nenechal hned v nemocnici tak to nemožeš mať veľmi zlé 😉

anita79
25. jún 2012

ja som mala zle prietoky v oboch tehotenstvach a zakazdym som hned v ten den bola hospitalizovana- pprvykrat ma pustili po 4 dnoch- dostala som infuzne magnezium, ten liek tu spominany na O a doma som brala magnezium tablety- po tych 4 dnoch boli prietoky ok- a dcera 3600g aj ked mi do konca hovorili, ze bude mala. A druhykrat som si polezala 2 tyzdne- na magneziu a fraxiparine-kazdu chvilu chceli ukoncit tehotenstvo- a nakoniec ma prepustili , maly sa narodil 4100g v termine( den predtym ultrazvuk 3700g) - podla toho aka hodnota tych tvojich prietokov bola... no myslim ze keby velmi zla tak by ta nechali hned v nemocnici, ale ak mas obavy-daj si spravit prietoky aj inde...

lenka1989
2. máj 2013

ahojte ja som bola dneska na prietoky a mam ich zle , no ked som lahla na lavy bok tak doktorka povedala, ze je to lepsie ale ze mam prist zajtra a hodnoty mam take : 3,09 2,50
0,68 0,60

mam strach ze co a ako lebo doktor povedal , ze porod sa asi posunie tak teraz neviem ci sa rozhodnu pre sekciu . Uvidime zajtra ale mam strach

srsnovana
9. jan 2014

@lenka1989 ja mám tiež zle prietoky ako si nakoniec dopadla

sense
9. jan 2014

ja som chodila na prietoky raz za dva tyzdne cele tehu a od 27tt raz za tyzden a od 32tt 2x do tyzdna hospitalizovana som nebola, v 38tt bolo tehu ukoncene lebo sa mala nevyvijala a lekar sa potom vyjadril ze sme nakoniec super vydrzali....mala sa narodila 47cm a 2700g hoci predpokladali menej a inkubator bol uz nachystany aj neonatolog rovno na izbe ...

lenkaa51
28. jan 2014

@vikusik ja som uz mesiac v nemocnici koli zlym prietokom asama neviem z coho to je vzdy mi len povedia dnes je to oepsie a vecer zase ze to jena hranici beriem infuzie aj injekcie a neviem dokedy tu este budem alw doktori vravia ze jeto lepsienwz ked som prisla

bosorka0312
5. júl 2015

Ahojte,prosim Vas poradte mi,uz lezim druhy tyzden v nemocnici-zle prietoky...32tt. Davaju mi injekcie Magnesium a oxyphlin..raz je to lahka,raz stredna porucha,prvy tyzden hospitalizacie sa mi to najskor zlepsilo tak mi po dvoch dnoch dali lieky,lenze pri merani zistili,ze maly pribral iba 70g a ma pribrat az min.150g+. Tak si ma tu nechali a dali mi znova injekcie... Viete mi poradit s vlastnych skusenosti dake polohy,alebo stravu? Dakujem,lebo dalsi tyzden to tu uz nezvladnem...

xxelisxx
23. júl 2015

@bosorka0312 ahoj,ja uz som tri tyzdne v nemocnici,zle prietoky,malo plodovej vody a maly je malicky a nechce rast.Uz som psychicky dost zle natom,najradsej by som bola keby malinkeho vybrali a dovyvijal sa v inkubatore ako sa takto stresovat kazdy den ci ucitim pohyby.Je to uz o nervy.Mam neskutocny strach

bosorka0312
23. júl 2015

@xxelisxx moja to mas pravdu,ja som mala tiez taketoto obavy,mna uz sice pustili domov lebo sa mi to zlepšilo,ale aj tak tak mam strach či je maly ok...dufam ze sa ti polepsi a maly bude zdravucky,drzim palčeky🙂

curious_george
23. júl 2015

@xxelisxx ahoj, vieš od lekárov, aká je príčina toho nedostatku plodovej vody a nedostatočného rastu maličkého?

xxelisxx
23. júl 2015

@curious_george neviem, ale prietoky mam zle tak to asi bude suvisiet s tym rastom,ale preco plodovky to veru neviem.Ale kolise mi aj tlak,dneska mam dobry, vcera som mala vysoky,tak neviem ci to nejako vsetko so sebou suvisi.A dneska akosi pomenej citim pohyby.Len sa sem tam vypuci a to je vsetko,nechcem robit paniku.

xxelisxx
23. júl 2015

@bosorka0312 dakujem,dneska mi primar ma vizite hovoril,ze budu sledovat prietoky a ctg a buduci tyzden by vyvolali porod.Tak uz budem odpocitavat dni a modlit sa

bosorka0312
23. júl 2015

tak Vam držim palce 🙂 🙂 🙂

curious_george
23. júl 2015

@xxelisxx nie, zbytočná panika v žiadnom prípade nie je na mieste, ale opýtaj sa na to lekárov a chci vedieť možné príčiny. existuje množstvo komplikácií, ktoré môžu mať tieto sprievodné znaky, ale na druhej strane to ani nemusí byť nič vážne. vždy ale chci od lekárov vedieť maximum, nie je podľa mňa dobré, keď musíš ty sama domýšľať, čo s čím súvisí... a tak...
aj príčin nedostatku plodovej vody môže byť mnoho. v koľkom si tt? v poslednom trimestri sa plodová voda tvorí z cca 85% vylučovaním moču dieťatka. ak je jej málo, môže to mať súvis s tým, že málo ciká a teda že má niečo s obličkami. ale ako hovorím, nechcem strašiť, nemusí to nič také byť, len sa na to opýtaj lekárov.
dúfam, že všetko dobre dopadne, držím palce.

xxelisxx
23. júl 2015

@curious_george som v 36+1 tt. Snazim sa pytat, ale cloveka ked je v strese nie vzdy vsetko hned napadne.Dufam aj ja ze vsetko nakoniec dobre dopadne.

tulentina
18. aug 2015

ahojte baby som 36+5 tt a zistili mi prietoky je sanca ze sa to napravi?

polkasmolka
4. jan 2016

Ahojte som v 30 tyzdni a namerali mi zle prietok RI 0,8, zajtre ma posielaju do nemocnice, malucky ma o 3 tyzdne mensie brusko ako by mal. Mate s tym niekto skusenosti?

xxelisxx
4. jan 2016

@polkasmolka ahoj,mne v jednej nemocnici tvrdili,že mám zle prietoku,poslali ma do druhej okamžite rodiť cisárskym, tam zistili,že mám prietoky v poriadku.Ale nechali si ma v nemocnici a každý deň ich kontrolovali,ešte okrem toho som mala aj málo plodovej vody. A tiež mi doktor povedal, že maličký má o 3 týždne menšie bruško,narástol,stále bol malicky. Termín som mala 19 augusta a malinký sa narodil, 4 augusta večer akútnou sekciou,mal omotanu trikrát pupocnu šnúru okolo nožičky.Narodil sa s hmotnosťou 2280g a 45 cm s velikanskym plačom a úplne v poriadku.Dnes má 5 mesiacov a aha koľko je hodín a on sa mi tu rehole a nie a nie spať. Držím palce, určite to bude v poriadku 🙂

andreamamka
25. aug 2016

Baby ja som v 32tyzdni... Mala som zle prietoky teda hranicne.. Mam pobrat magnezko a o tyzden na kontrolu do nemocky... Z coho mam vycitat tie hranicne cisla??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre