Je možné chodiť do poradne od 36. týždňa do pôrodu v inom meste a následne ísť rodiť do Břeclav?

Zodpovedané
28. mar 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať na správny postup v nadchádzajúcich týždňoch môjho prvého tehotenstva.

Chcela by som ísť rodiť do pôrodnice Břeclav, ale tam neponúkajú poradňu od 36. týždňa až do pôrodu. Slovenky si majú zabezpečiť tieto poradne vo svojom okolí. Pýtala som sa svojej gynekologičky, či majú CTG monitor a či by som tam mohla chodiť aj po tom 36. týždni až do pôrodu. Povedala mi, že tam chodiť môžem, ale CTG nemajú. Vraj to ani nie je potrebné, hlavne ak je plod celé zvyšné tehotenstvo v poriadku.
Takáto odpoveď sa mi zdá byť zvláštna, lebo zdá sa, že toto vyšetrenie a údaje z neho získavané sú dôležité aj pre monitorovanie stavu plodu, aj pre pôrodnicu.

Je teda v poriadku chodiť do poradne od 36. týždni až do pôrodu niekam (Kramáre), keď mi tam nebudú robiť CTG vyšetrenie?

Je to bezpečné to nemať absolvované?

Kde v Bratislave mi toto vyšetrenie spravia ako treba?

Samozrejme by som chcela, aby posledné týždne tehotenstva prebehli ok a skutočnosť, že by mi chýbalo niečo dôležité ma minimálne znepokojuje.

Ďakujem

Dobrý deň,

v nemocnici sa CTG robí až od 38. týždňa. Pokiaľ je tehotenstvo bez komplikácií, nie je nevyhnutné vyšetrenie absolvovať od 36. týždňa.

CTG by vám mali urobiť v každej pôrodnici v Bratislave.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com