Kedy už ísť do pôrodnice?

Zodpovedané
2. máj 2019

Dobrý deň,

pôrodnica je od môjho bydliska vzdialená 20 minút.

Aké kontrakcie musím mať, aby som už do pôrodnice musela aj ísť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

do pôrodnice sa odporúča ísť v čase, keď máte pravidelné kontrakcie každých 5 minút. A to aspoň hodinu.

Pri nepravidelných kontrakciách alebo dlhších intervaloch by som odporučila teplú sprchu, na podbruško a kríže. Uľaví od bolesti a pomôže priebehu počiatočnej fázy pôrodu. Sprcha by mala trvať aspoň cca 30 minút.

Ak už ste v minulosti rodila, je potrebné to zohľadniť. Ženy, ktoré mali prvý pôrod napr. veľmi rýchli, by mali ísť do pôrodnice skôr.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com