Mám dve predčasne narodené deti. Čo robiť, aby sa tretie narodilo riadne v termíne?

Zodpovedané
25. nov 2020

Dobrý deň,

prvé dieťa sa mi narodilo 36/1, druhé dokonca 34/4. Nenašiel sa a ani sa nehľadal nejaký špeciálny dôvod, keďže obe deti sa narodili spontánne a boli zdraví (2 500 g a skôr narodené dokonca 2 800 g).

Nebol problém s prietokmi. Na kontrolách žiadne predčasné otváranie, preklampsia, ani oddeľovanie placenty. Čakám tretie a mám obavy, aby sa nenarodilo ešte pred ukončeným aspoň 34. týždňom.

Pri prvom som mala kontrolu 24 hodín pred pôrodom a aj tak to nedokázali odhadnúť.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to ťažké povedať, či sa situácia bude opakovať.

Význam v udržanie tehotenstva má liek Utrogestan, ktorý sa zavádza vaginálne v 1. a 2. trimestri a znižuje riziko potratu / predčasného pôrodu.

Skúste sa informovať u svojho gynekológa.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com