Mám ísť k doktorke, aby zistila, či som bola tehotná?

Zodpovedané
10. sep 2020

Dobrý deň,

v sobotu som na ráno mala pozitívny tehotenský test (31. deň cyklu) avšak v nedeľu som sa o piatej ráno zobudila na bolesť a kŕče a začala som krvácať. Krvácam celý deň, pomerne silno aj hrudky krvi.

O prvú dcérku som prišla až v 6. mesiaci. Je tomu pol roka.

Mám ísť k doktorke, aby zistila, či som bola tehotná?

Bude potrebné aj čistenie?

Mám čakať kým prestanem krvácať?

Viem, že mi mali ešte pichať protilátky, keďže som 0- krvná skupina.

Môže aj toto byť príčinou toho, že sa teraz bábo neudržalo?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

k lekárke sa objednajte na kontrolu. Myslím, že čistenie nebude potrebné.

Na veľkú časť týchto skorých potratov sa ani nepríde. Žena si nevšimne, že je tehotná a myslí si, že sa len oneskorila menštruácia.

Držím Vám palce

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com