Ide o mimomaternicove tehotenstvo?

claudi2011
25. júl 2020

Dobrý deň, s priateľom sme sa snažili o babatko rok a pól. Cyklus mám 28 dňový. Začala som užívať Gynex kvapky a hneď druhý mesiac užívania po 2 dňoch meškajúcej menštruácie prišli dve krásne čiarky. A každým dnom boli na testoch silnejšie. Velmi sme sa tešili. Len zrazu o 4 dni prišlo špinenie tak som utekala k doktorovi a povedal mi že asi sa to neudržalo a pusti sa menstruacia. Dostala som progesteron a šla som domov oddychovať. Ale spinenie silnelo a o 3 dni prišlo krvácanie. Nie veľmi silne ako pri menstruacii, bez zrazenin ale jasná červená krv. Navštívila som sanatórium Helios keďže môj doktor mi nezobral ani krv. Vraj pravdepodobne včasný potrat, sliznicu som mala 12mm, zobrali mi krv a poobede mi volali že HCG je 85,02 IU/l. Ďalšia kontrola o 4 dni. Stále som krvacala. Maternica už odkrvacana zevraj a sliznica 7mm. Tešila som sa že teda telo sa čistí same a HCG pekne klesne a nečaká ma čistenie. Ale poobede mi volali výsledky z krvy že HCG stúplo na 193 IU/l. Že hrozí mimomaternicove tehotenstvo, v prípade bolesti a silného krvácania rýchlo nemocnica. Ďalšia kontrola v utorok. Ale je ešte len sobota. Krvacam stále. Nič ma extra neboli, len sem tam ma pichne v podbrušku ale vôbec nič ani menštruačné bolesti nemám. Je prosím to HCG naozaj znak toho MMT? Mám čakať do ďalšej kontroli alebo ísť preistotu do nemocnice. Mala by som byt teraz 5+6tt.

millky
25. júl 2020

@claudi2011 ahoj, prosím ťa ako dlho krvácaš?

millky
25. júl 2020

@claudi2011 totiž nemusí to byť vyslovene MMT... Ja na tvojom mieste ale neváham a idem na kontrolu, aj keď na urgent... Veľkosť plodu by mala byť už rozoznatelna - že kde sa nachádza. Gynex by mal pomôcť problémom pri otehotnení, práveže by mal zabezpečiť hladký priebeh oplodneného vajíčka cez vajcovody, samozrejme pokiaľ na nich nemáš zrasty.

claudi2011
autor
25. júl 2020

@millky dnes je to 6.den

claudi2011
autor
25. júl 2020

@millky volala som doktorovi z heliosu vraj mám počkať do utorka, že mám nízke HCG že nič mi nehrozí. Ale strach je. Bojim sa zas že prídem do nemocnice u nás a podľa skúsenosti by som tam ležala zbytočne a nič by so mnou nerobili...

veronikaa006
25. júl 2020

@claudi2011 Podľa toho že hcg stúplo to naozaj vyzerá na mimomaternicove. Pri potrate by stále len klesalo. Zažila som mimomaternicove už 2x a na tvojom mieste asi idem do nemocnice a nečakám.

diaalex
25. júl 2020

@claudi2011 ja by som šla na pohotovosť, nikomu nič nehovorila, len že krvácaš a mala by si byť tehotná 😊 a nech ti urobia sono, už budú vidieť čo sa deje

macko1007
26. júl 2020

@claudi2011 utekaj na pohotvost,ja si myslim ze to je mimomaternicove

claudi2011
autor
27. júl 2020

@veronikaa006 tak bola som dneska na kontrole, HCG už je 114. Vraj to zatiaľ ide pekne dole. Na ultrazvuku nič nebolo vidieť. V piatok ďalšia kontrola.

veronikaa006
27. júl 2020

@claudi2011 tak snáď to nebude mimo. Drž sa ❤️

claudi2011
autor
28. júl 2020

@veronikaa006 ďakujem 😊 keď toto prejde pôjdem na prefuk. Takýto stres už nechcem nikdy zažiť

misulik1310
14. sep 2020

Ahoj prosim ta ako si dopadla ? Ja som mala vcera pozit tehu test a dnes som dostala menzes a aj bolesti ako pri menzese bonim sa ze ci to je bio alebo mimo ..

claudi2011
autor
15. sep 2020

@misulik1310 Ahoj doktor povedal že je to včasný potrat. Pravdepodobne aj ty keď si dostala menštruáciu. Ale preistotu by som šla asi k doktorovi

misulik1310
15. sep 2020

@claudi2011 ano zajtra rano hnes volam dr ci mozem prist

claudi2011
autor
15. sep 2020

@misulik1310 nenechaj sa odbiť ako som sa nechala ja, mne môj doktor povedal že vlastne tehotná ani nie som. Lebo že HCG 65 potom 193 je nič. Asi aj tých 5 pozitívnych testov som si vymyslela. V Martine mi povedali že nechápu čo mám za doktora keď toto dokáže povedať

claudi2011
autor
15. sep 2020

@misulik1310 a vlastne potom už bolo neskoro na nejakú záchranu..

misulik1310
16. sep 2020

@claudi2011 dnes tam bola ina dr nie moja a poslala ma kade lahsie ze mam dojst ked mi skonci menzes prosim pekne no hovorim o

claudi2011
autor
16. sep 2020

@misulik1310 presne ako môj

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre