Môže mi bábo tlačiť na črevá?

Zodpovedané
4. feb 2020

Dobrý deň,

som v 26. týždni a už asi 5. deň sa mi strieda cez deň normálna stolica s hnačkou. Mám pocit tlaku na konečník, akoby mi stále trebalo na ísť na wc.

Niečo zjem a do 30 minút ma pokrúti po bruchu. Začala som užívať čierne uhlie 2 tabletky denne. Trocha to pomáha. Dnes ráno som mala netypickú hnačku, v ktorej bol hlien alebo dačo také vo farbe piesku.

Nekrvácam, neschudla som, jesť mi chuti. Pred 1,5 týždňom som dobrala ATB kvôli ochoreniu. Odvtedy sa začalo to striedanie hnačky s normálnou stolicou. Poobede začnem užívať ešte probiotiká.

O aký problém môže ísť?

Môže mi bábo tlačiť na črevá?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

vaše ťažkosti pravdepodobne súvisia s užívaním antibiotík. Je potrebné obnoviť črevnú mikroflóru. Užívajte probiotiká vo forme výživových doplnkov, ale i v strave.

Vhodné sú jogurty, kyslé mliečne výrobky, kyslá kapusta (domácá, bez konzervantov). Stav by sa mal upraviť.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com