Hnačka a tlak v tehotenstve

baskagaborova
16. aug 2017

Zdravim som v 25tt..uz viac ako tyzden hnackujem no skor citim neustaly tlak na konecnik hlavne ked lezim ...brala som uz aj hylak aj cierne uhlie endiex tak hnacka trocha ustalila ale moj gynekolog ma vypisal do nemocnice davaju mi inguzie a smectu aj cierne uhlie vcera som navstivila wc tri krat ale hlavne ma trapi ten tlak niekedy nemozem ani zaspat mala ste niektora taky problem? Vyter z konecnika bol negativny

nika898
16. aug 2017

@baskagaborova ahoj ja hnackujem od zaciatku tehotenstvo aj prveho a aj teraz druheho. Idem sice iba raz max 2x za den na wc ale nejako to neriesim. A neviem co presne si predstavujes pod tlakom do konecnika ale moze ti aj babo zatlacit a mozes to citit ako tlak v konecniku.

baskagaborova
autor
16. aug 2017

@nika898 no ten tlak ako by nutkanie na wcko a ked uz som ta wcku tak nic a citim ho hlavne ked lezim

ludka140281
16. aug 2017

tiež mám toto tehotenstvo hnačky,,uživam len prebiotiká chodím síce len raz denne,ale je to nepríjemne,vraj je to z tepla...

nika898
16. aug 2017

@baskagaborova myslim ze to moze byt babo a hlavne ked lezis. Mozno ti niekde zatlaci a potom to citis ako tlak. Ja mavam tiez tlak ale odspodku na poradni bolo vsetko v poriadku takze neriesim a nestresujem 🙂 pokial nie su hnacky take ze by si bola dehydrovana tak sa skus tym nezaoberat. Ja ako som ti pisala mam hnacky stale. Pri prvom ked som zjedla nieco co mi nesedla sup na zachod a teraz pri druhom som okrem hnaciek mala aj ranne nevolnosti 😂 takze som si to uzila. Skus mozno papat viacej bananov a horkej cokolady namiesto liekov mne to pomaha najviac. A inak prehanat ta moze aj z magnezia ak ho beres.

baskagaborova
autor
16. aug 2017

@nika898 no kvoli tym hnackam som v nemocke vraj mi mozu spustit predcasny porod tak som dost vystrasena ..a mozem sa opytat tiez ti tak tvrdne brusko? No je to normalne? Ked nic nerobim iba lezim a zrazu ako by som citila ze sa maly hybe a hned mi aj brusko stvrdne ..citala som vraj je to normalne ked to nieje viac ako 15 krat ale bojim sa lebo na googli sa docitam vselico ...

deti95060810
16. aug 2017

ja som to mala, presne ako píšeš ale to bolo už pred pôrodom....

baskagaborova
autor
16. aug 2017

@deti95060810 co to tvrdnutie alebo hnacky?

petrakvetinka
16. aug 2017

Ja tiež hnackujem od začiatku tehotenstva,mala som aj pri prvom..a to som brala a aj beriem železo...ja mám aj sú dráždivého čreva a občasnú intoleranciu laktózy,tak sa to v tehotenstve asi trochu zhoršuje..ale tiež neriesim..

petrakvetinka
16. aug 2017

..a keď ma to chytí,tam mám tvrdé bruško...

nika898
16. aug 2017

@baskagaborova ano. Je to normalne mne zacala brusko tvrdnut uz okolo 15tt ale nic dramaticke to nebolo a teraz ja velmi nesedim kedze mam doma 15 mesacne zihadielko 🙂 ale tiez mi tvrdne. Je to normalne. Pracuje ti maternica. No ja som tiez bola v nemocke ale mala som crevnu chripku a hnacky ti mozu vyvolat predcasny porod len ked mas k tomu aj silne zaludocne krcne. Stalo sa mi pocas prveho tehu ze mi prisla zahranka kvoli hnacke ale mala som silne krce dali mi magnezium a vsetko bolo ok. Ani som tam neostala lezat. A este je nevezpecna pocas tehu dehydratacia.

baskagaborova
autor
16. aug 2017

@nika898 no krce mavam rano po jedle skor v crevach ako keby som potrebovala na wcko ..a infuzky mi davaju na zavodnovanie dufam ze to bude ok o jedno babo som prisla a toto uz nechcem ani nato nechcem pomysliet

nika898
16. aug 2017

@baskagaborova neboj vsetko bude ok. Hlavne mysli pozitivne a nestresuj sa. Treba davat pozor nato co papas a ako som ti uz spominala mne pomoha horka cokolada a banany. Drzim palceky aby vsetko dobre dopadlo. Daj potom vediet ked ta pustia z nemocky ze ako ti je 😉

baskagaborova
autor
16. aug 2017

@nika898 Dakujem velmi pekne za rady ...dam vediet ..pekny vecer

deti95060810
16. aug 2017

@baskagaborova hnačky, tlaky, ...

nika898
16. aug 2017

@baskagaborova aj tebe pekny a hlavne klud 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre