Môžem podstúpiť tretiu sekciu po 4 - 5 rokoch?

Zodpovedané
1. máj 2021

Dobrý deň,

mám dve deti s rozdielom 16 mesiacov. Obe detičky prišli na svet sekciou - akútna a plánovaná. Chcela by som ešte jedno dieťatko o 3 - 4 roky.

Je to možné?

Zdravotné bolo a je všetko v poriadku, len pri druhom pôrode pôrodník skonštatoval, že maternica už bola na tenko.

Ovplyvnilo by to ďalšie tehotenstvo i v prípade, že počkám 3 - 5 rokov?

Ďakujem

Dobrý deň,

tretie tehotenstvo možné je, ale počkať cca 1,5 až 2 roky.

Odporúčala by som Vám pri plánovaní tehotenstva konzultáciu lekára, ktorý je oboznámený s vaším zdravotným stavom.

Prípadne si môžete vyžiadať aj viac názorov a podľa toho sa rozhodnúť.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com