Niekoľkohodinové menštruačné bolesti v 36. týždni. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
18. máj 2020

Dobrý deň,

som v 36. týždni a za posledné 2 týždne sa mi druhýkrát stalo, že večer začnem pociťovať silné menštruačné bolesti, ktoré trvajú celú noc. Teplo ani sprcha nepomáha. Magnézium beriem už 4x denne kvôli vysokému tlaku.

Som prvorodička a na kontrole pred dvoma týždňami bolo všetko v poriadku.

Môžem si ešte nejako uľaviť?

Kedy už nemám bolesť trpieť a ísť do nemocnice?

Ďakujem

Dobrý deň,

ide o takzvané poslíčky, prípravné bolesti. Objavujú sa od cca 34. týždňa až do pôrodu. Niekto je pociťuje intenzívne, niekto o nich ani nevie.

Uľaviť si môžete teplom, ktoré je potrebné aplikovať dostatočne dlho. Teplá sprcha by mala trvať aspoň pol hodiny, môžete si napustiť aj vaňu a do vody pridať pár kvapiek levanduľového oleja, ten uvoľňuje svalstvo. Prípadne môžete využiť termofor na podbruško a ľahnúť si s ním pod perinu. dostatočne odpočívajte a pite dostatok tekutín.

Chápem, že sú tieto bolesti veľmi nepríjemné, ale sú dôležité na dozretie pôrodných ciest a ich prípravu na pôrod.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com