Rezanie v podbrušku v 37. týždni + 2 dni

radulllka
30. máj 2022

Ahojte, som v 37tt+2, som druhorodička, pred 3 týždňami som bola hospitalizovana v nemocnici, zastavovali mi pôrod, bola som tam pár dni na infúziach, keďže som aj slabo krvácala. Odvtedy beriem ascorutin, železo a magnézium. Prepustili ma, otvorenú na 2cm.
Vcera večer som mala neskutočné bolesti, prišlo mi, že už doslova rodim,aj po sprche tlak na konečník a silná bolesť v krížoch, kontrakcie pravidelné, už sme boli na odchode z domu a zrazu to prestalo po hodine trápenia celé.
Dnes som mala poradňu. Doktor tvrdí, že sa tam nič nezmenilo a všetko je ako pred tým.
Ale zas cítim také ako rezanie v podbrušku. Tvrdnutie bruška mám, ale nie pravidelne, bolesť v krížoch mierna.
Nestretli ste sa tým niekto? .
Ďakujem.

svetlana16
30. máj 2022

@radulllka poslickovia.... Niektora ich ma intenzívne, iná vôbec....

andand777
30. máj 2022

Ahoj, ja som v 37tt predčasne porodila. Ale mna teda domov neposlali. Lezala som na rizikovom pod dohladom doktorov hned vedla saly. Vsetko mame v poriadku ale naozaj to bolo sledovane non stop doktormi, podla sestriciek vsetko v poriadku ale doktor vedel co robi. Takze mala je zdrava a nema ziadne komplikacie. Ak si teda doma tak len lež s vysoko položenymi nohami. Tak aspoň mne hovorili v nemocnici.

barbora0308
31. máj 2022

@andand777 37tt uz nie je predcasny porod. Babatko je uz donosene. Za predcasny porod sa povazuje porod pred ukoncenym 37 tyzdnom tehotenstva.

radulllka
autor
31. máj 2022

@andand777 dobré ráno, no ja som bola v nemocnici v 34tt a tým, že sa im to vďaka bohu podarilo zastaviť, nekrvacala som, tvrdnutie bruška ustúpilo ma tam dôvod držať nemali.
A ešte na čakala doma 7 ročná slečna.
V prípade opakovania by som išla naspäť a presne ako píše @barbora0308 v 37tt už predčasný pôrod nie je.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre