Nízko položená hlavička v 20. týždni. Mám ísť znovu na kontrolu?

Zodpovedané
5. aug 2020

Dobrý deň,

na poslednej kontrole mi doktor povedal, že bábo má nízko položenú hlavičku. A vraj z pohľadu ultrazvuku cez brucho sa to môže zdať nízko, no zo spodu to tak vôbec nemusí byť. Ultrazvuk zospodu neurobil.

Mám sa radšej objednať znova na kontrolu?

Objednal ma klasicky znova o mesiac.

Cítim sa dobre.

Ďakujem

Dobrý deň,

táto informácia bez ultzrazvukové cervikometrie nemá žiadnu hodnotu.
Ak Vás lekár pozval až o mesiac, tak sa pravdepodobne nič závažné nedeje.

Ak budete mat pochybnosti, požiadajte lekára o cervikometrii (vag.ultrazvuk)

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com