Nízko položená placenta v 12. týždni

barbara24v
4. apr 2019

Ahojte baby!
Chcem sa spytat, mal niekto skusenost s nízko uloženou placentou? Som síce dnes len 11+1 tt, ale absolvovala som NT ultrazvuk, a doktor mi oznamil, že je nízko polozena, a že ak sa to cca do 20 tt nezmení, tak pravdepodobne to bude viac-menej jasne, že príde na rad jedine cisársky rez neskôr pri pôrode. Vysvetlil mi, že premňa a pre bábätko to nič zle neznamená, ale trosku obavy ajtak mam.
Mal stym niekto skusenost v poslednej dobe? Lebo len staré diskusie som našla ohľadom tohto!
Ďakujem vam! 🙂

meredith83
4. apr 2019

🙈🙈🙈 Ja to fakt nechapem tych lekarov. Nizko polozena placenta sa potvrdzuje az po 29tt. A aj vtedy sa este moze zdvihnut. Ja som mala tiez nizko polozenu placentu v 12tt a uz v 20tt bola zdvihnuta( aj ked nie uplne) Pred tyzdom som bola na scane(28tt 27+0) a doktor hovori ze este mam z casti placentu dole ale je si isty ze sa zdvihne. Nemali by doktori strasit zeny s nizko polozenou placentou tak skoro v tehotenstve...

sona96
4. apr 2019

Aj ja som mala a okolo 25.tt sa mi to upravilo. Akurat mi lekar povedal, ze pri milovaní by sme mali byt opatrnejsi.

juriva
4. apr 2019

ja veru toto zazila.v 15 tt som zacala enormne krvacat/ no des/ a potom som lezala do 36 tt na lozku 24h denne.
rodila som CR ale ako mala rastla, placenta sa posuvala.Neboj.

prettiness
4. apr 2019

🤦🏼‍♀️ Tiez si myslim ze je este velmi skoro strasit s cisarskym kvoli nizko polozenej placente v 12tt... mne sa zdvihla az v 26tt a 39tt som uplne normalne prirodzene porodila...

karamellova
4. apr 2019

Ja som mala nizko polozenu v 27 tyzdni okrem toho som mala makky a skracujuci sa krcok doktor mi nariadil mi kludovy rezim(lezanie) a v 29 uz bola placenta ok

whatever1
4. apr 2019

@barbara24v tiez som mala v predu a nizko polozenu a zdvihla sa.

barbara24v
autor
4. apr 2019

Ďakujem vam kocky! Ono musela som si ho vypočuť, kedže žijem v zahraničí, a tu je zdravotníctvo 0 bodov, čiže dnes som bola súkromné na scane. No on sám povedal, že ešte sa to môže zmeniť, len si mam dať väčší pozor, ale inka povedal, že je všetko v poriadku, a neznamená to žiadny problem momentálne. Tak som sa chcela len usitit, kedže som prvorodička, tak skúsenosti nemám 🙂

zumasi
4. apr 2019

Je rozdiel ci je nizko alebo ci zakryva krcok. Pokial nezakryva moze sa normalne rodit, ja som to tak mala. A tak ako ine baby pisu, este mas casu dost aby sa zdvihla.

carmenuska
4. apr 2019

Tak co to znamena nizka placenta.ono su tri druhy.ak mas centralis,ktora prekryva krcok,taka sa uz nedviha a tie tehotenstva dopadnu dost zledobre,koncia skoro,vacsinou zena zacne krvacat a, su sledovane v nemocnici.Ja som mala marginalis,nedvihla sa mi.Ale 11 tyzden je skoro,aby sa vyjadrovali k placente.

barmankaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre