Silné sťahy v maternici v 40. týždni. Môže mi už odtekať voda?

Zodpovedané
25. sep 2020

Dobrý deň,

som v 40. týždni a pred tromi dňami som mala silné sťahy v maternici a dosť veľké bolesti, ktoré vystrelovali do krížov. V nemocnici mi povedali, že kontrakcie sú slabé. Otvorená som na 2 cm. Po vyšetrení som mala mierne krvácanie, vraj je to ok.

Mierne krvácanie mám naďalej ešte s takým akoby čírim výtokom. Tiež ma dole strašne pichá a cítim ako tam malý hmýri hlavičkou. Už ma predpokladanú váhu 4 kg.

Môže mi odtekať plodová voda, alebo je to len tým vyšetrením?

Kedy sa robia cisárske?

Bojím sa tej veľkosti malého, či ho vytlačím.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

číry výtok aj slabé špinenie po vyšetrení je normálne v posledných dňoch tehotenstva.
Ak, ale máte pocit, že Vám odtekať plodová voda, teda že výtoku je väčšie množstvo je vhodné absolvovať vyšetrenie v pôrodnici.

Bolesti pár dní pred pôrodom sú prípravné, kedy sa pomaly začínajú pôrodné cesty chystať.
Snažte sa naladiť pozitívne, nebojte sa pôrodu. V prípade, že pôrod nebude postupovať, dá sa cisársky rez urobiť kedykoľvek.

Dajte ale sebe aj bábätku šancu na prirodzený pôrod je to pre Vás oboch lepší.

Držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com