Som v 6. mesiaci a odteká mi plodová voda

anetkasivakova
7. sep 2022

Ahojte som s 6mesiaci teh. A odtieka miplodova voda teraz ma malicke malo plodovej vody :/ môže mu to nejako ublížiť ? Prosim vas ma s tym niektora skusenosti ? 🙂

marci77
7. sep 2022

isla by som na gynekologicku pohotovost, kde to vsetko skontroluje lekar
mozno si ta nechaju na rizikovom, mozno lekar vyhodnoti, ze je to v poriadku
ja by som urcite isla cim skor😉

macik166
7. sep 2022

@anetkasivakova utekaj na pohotovosť

dilino
7. sep 2022

Chod na gynekologiu to je veľmi skoro odtok plodovej vody v 6 mesiaci. Aj ked len trošku to nie je dobré. Chod urýchlenie na gynekologiu na oddelenie zoberú aj hned. Alebo chod hned na pohotovosť čim skôr tým lepšie nečakaj v žiadnom prípade.

janickacrazy
7. sep 2022

@anetkasivakova chod okamžite na pohotovosť, moja sestra tak mala a porodila predčasne v 6 mesiaci

anavixy
7. sep 2022

Ale tak hadam nesedi doma s odtokom PV a pise na konika…

stellarstar
7. sep 2022

Mám otázku, keby si nemala internet a nebol MK čo by si robila? Lebo jedna dospelá rozmýšľajúca žena by šla na pohotovosť ako tu vypisovať a čakať na odpovede

janickacrazy
7. sep 2022

@anavixy to nemožeme vedieť

liloastitch
7. sep 2022

Pokiaľ vieš s určitosťou povedať, že k odtoku plodovej vody došlo,tak to musel potvrdiť lekár . Pokiaľ nejaký lekár zistil, že ti odteká plodová voda v tak nízkom mesiaci, neverím, že nie si hospitalizovaná v nemocnici (teda pokiaľ si to neodmietla) . Otázky by som smerovala na lekárov. Odtok plodovej vody nie je žiadna sranda.

ikonica
7. sep 2022

Ja myslim, ze jej to povedal lekar a pyta sa na skusenosti inych... a nie ze tu hlada prvu pomoc.... Ale mozno sa mylim.

sarahh09
7. sep 2022

@ikonica aj ja si myslím to isté...

veronika3110
7. sep 2022

@anetkasivakova mne tiež vraveli, že jej mám menej, ale nie je to nebezpečné..ak lekár uvidí, ,že to už nie je ok, bude to dalej riešiť, neboj, určite ťa nenechá len tak .. 🙂

anavixy
7. sep 2022

@veronika3110 no je rozdiel medzi oligohydramnionom - malo plodovej vody a odtokom/unikom PV. Pri odtoku je narusena bariera, plodove obaly, a hrozi infekcia plodu, preto sa matke podava antibioticka profylaxia. Samotna plodova voda sa priebezne doplna, takze dieta nezostane uplne nasucho. Podľa zrelosti plodu a stavu sa udržuje tehotnosť čo najdlhšie, no sú to s veľkým šťastím týždne. Matka musi byť hospitalizovana a neverim, že tato nie je a diagnostikovala si to sama.

stellarstar
7. sep 2022

Mňa by zaujímalo či šla k dr a ako dopadla 🤔

mogaa
7. sep 2022

predpokladám že tvoj gynekolog vie, že máš málo plodovej vody a kázal ti kludový režim....ak by to bolo vážne nechajú ťa v nemocnici, ale v podstate s tým nevedia čo robiť....nejaká "liečba" na doplnenie" neexistuje....

anetkasivakova
autor
7. sep 2022

@stellarstar to sa stalo v sobotu uz som na rizikovom 5dni 🙂

anetkasivakova
autor
7. sep 2022

@anavixy ja som na rizikovom uz od soboty uz 5den presne to mi tu robia davaju mi antibiotiká magnezium aj injekcie do ramená

anetkasivakova
autor
7. sep 2022

@macik166 som na rizikovom od soboty a nieviem do kedy tu budem

anavixy
7. sep 2022

@anetkasivakova v tom pripade je o vas dobre postarane a zostava vam uz len dufat, ze to vydrzite spolu co najdlhsie 🙂 neviem, v ktorom ste tyzdni, ale dnes uz je medicina na takej urovni, ze aj z predscasne narodeneho babatka vyrastie zdrave dietatko, drzim palce 🍀

anetkasivakova
autor
8. sep 2022

@anavixy Ďakujem vám 🙂 momentálne som 24 tyždni a našli mi nejake bakterie neviete nahodou ako dlho ma tu budu držať este lebo uz sm tu tyžden

breznica
8. sep 2022

@anetkasivakova to ti musia povedať ošetrujúci lekári,nie my na MK,my ti vyšetrenia nerobíme . Každopádne držím palce,ja som porodila v 29tt po odtoku plodovej vody, už sa to nedalo zachrániť

janickacrazy
8. sep 2022

@anetkasivakova no kludne tam možeš byť aj do konca tehu, to my nevieme ako si na tom, treba sa pýtať lekárov

anavixy
8. sep 2022

@anetkasivakova no ak vam odteka voda tak kym neporodite… ak vam vysli pozitivne stery z posvy, je to riziko infekcie este vacsie. Sustredte sa teraz na to aby ste vydrzali este par tyzdnov, nie na to kedy pojdete domov. 24tt je skutocne malo.
Ale to je len moj nazor, netusim ako realne na tom ste a co s vami zamyslaju, pytajte sa vsetko na vizite 🍀

sisaka
8. sep 2022

@anetkasivakova si v nemocnici, tak všetky otázky smeruj na lekárov, pripadne sestry, od toho tam sú.
Ak ti odteká, tak v nemocnici budeš kým neporodiš, takže sa modli nech to je čo najdlhšie.
Držím palce.

heln
8. sep 2022

@anetkasivakova ahoj, to ze si hospitalizovana v nemocnici je najlepsia vec, ani sa domov neponahlaj. ani lekari ti zrejme vela nepovedia, ked som ja bola mesiac pred porodom v memocnici, tak vacsinou vsetkym co tam boli povedali ze sa uvidi pri dalsej kontrole. a teda sa vratim k tvojej povodnej otazke, to najhorsie co sa moze stat je predcasny porod s tym, ze to male nezvladne, zial stava sa, ale zalezi od velkeho mnozstva faktorov. jedna tam lezala s odtokom plodovky viac ako mesiac, chodila iba na wc a predcasne porodila a babatko to zial nezvladlo. ine tam boli, brali antibiotika a vselijake lieky na tlak, vselico a zvladli to do 36. tyzdna.
takze v prvom rade klud, kludovy rezim, pocuvat doktorov, pytat sa ich, neponahlat sa domov. zrejme ti uz dali kortikoidy na plucka. pokial sa ti nespustia kontrakcie a budes mat dostatok plodovky, tak vydrzis, kazdy den sa pocita k dobru. drz sa, nech vydrzite co najdlhsie do terminu.

anetkasivakova
autor
9. sep 2022

@heln Nedavali mi nic len antibiotiká magnezium ze vraj mam bakterie ale pytala som na na nich tak mi povedali ze to nie je nic vazne ze to je normalne ...a voda mi uz neodteka len trošulinka a ani neviem ci je to vobec plodova voda lebo tam čudne zapacha myslim ze to bude s tych antibiotik

anetkasivakova
autor
9. sep 2022

@sisaka Mam ešte jednu otazku totiž bola som v michalovciach na amn všetky vysledky vyšli v norme nič sa tam nenašlo a potom som isla do kočiš tam mi oznamili že budem mat postihnuté dieťa tak teraz čomu mám veriť anm ci ultrazvuku ? 🤦‍♀️

liloastitch
9. sep 2022

@anetkasivakova určite je amnocenteza spoľahlivejšia ako ultrazvuk

anetkasivakova
autor
9. sep 2022

@liloastitch No ja uz som s toho na hlavu🤦‍♀️

liloastitch
9. sep 2022

@anetkasivakova žiadne sono nebu tak presné ako odber plodovej vody. Pokiaľ sa lekárovi na utz niečo nezdá vtedy sa zvykne robiť amnio aby sa to buď vyvrátilo alebo potvrdilo

anetkasivakova
autor
9. sep 2022

@liloastitch Ja som bola najprv na amn a potom na ultrazvuk doktor mi povedal ze bude mat dandy walkerov syndrom ale z plodovej vody vyšli všetky vysledky dobre

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre