Som v 36. týždni a cítim bolestivé sťahy

natalia_lianka
23. mar 2020

Ahojte,
som v 36.tt, maly je velmi dole, otvorena som na prst... od noci mam bolesti bedier, krizov, mam bolesti a krce/stahy ako pri menzese, tvrdnutie brucha a silny tlak na konecnik.. intervaly medzi bolestivymi stahmi su 6-8 minut.. su to poslickovia iba alebo rodim?? nekrvacam ani voda neodtiekla... dakujem za pomoc

misha666
23. mar 2020

@natalia_lianka daj si na podbrusko teplu sprchu alebo teplu vanu...ak to prejde su to poslickovia... ak nie a intervaly sa budu skracovat ... tak kontrakcie

blunka
23. mar 2020

kontrakcie trvajuce do max. 30 sekund = posličkovia
kontrakcie trvajúce minútu = sú pôrodné

natalia_lianka
autor
23. mar 2020

@misha666 bola som dve hodiny v teplej vani a aj tam som to mala, nepomohlo 😰 ale nezhorsuje sa to.. stale rovnake to je

natalia_lianka
autor
23. mar 2020

@blunka 15-20 sekund to trva a povoli.. za 6-8 min zase.. a tak to mam cely den

saja1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
natalia_lianka
autor
23. mar 2020

@saja1 stale lezim, je to rovnake... uz som unavena a zufala z toho...

blunka
23. mar 2020

@natalia_lianka to čo som ti napísala tých DO 30 sekúnd a MINUTA.
To som akurát tento týždeň vyčítala v knihe že to tak je.
Mne sa to vidí zatiaľ len na poslíčkov, ale verím už po celom dni že si z toho nervózna čo robiť. Fakt neviem čo ti poradiť, asi by som zaľahla do postele do kľudu a uvidíš do rána či ti pojde spať, alebo sa to bude zhoršovať. Aj verím že si unavená z toho už.

Ja mám termín v piatok a tiež mám z tohto des, že to nebudem vedieť rozoznať.
Minulý pôrod som sa tiež bála, ale bol jasný, 9 meisacov žiadna bolesť ani sekundu a potom z ničoho nič také šlehy, že som nevedela ani ako sa volám.
Žiadne takého postupné prichádzanie ....
Z nuly nástup úplne v plnej sile, úplne od prvej kontrakcie 😀. Úplne mi na tú minútu vyplo mozog, zvuk, zrak, vnímanie. Prvá kontrakcia bola rovnakej sily ako tá o 20 hodín neskôr. Tak som nemala problém rozlíšiť od poslíčkov.
Ale tiež teraz čakám ako to bude, zatiaľ mám fázu 9 mesačného nič.
Našťastie ja mám pôrodnicu v meste kde bývam, ale aj tak sa mi tam nechce ísť zbytočne nadarmo.

blunka
24. mar 2020

@natalia_lianka si doma ? či v pôrodnici 😉 ?

natalia_lianka
autor
30. mar 2020

@blunka boli to kontrakcie.. na dalsi den vecer som porodila 🙂🙂🙂

blunka
30. mar 2020

@natalia_lianka Aj som si myslela, keď si sa viac neozývala 😀. GRATULUJEM !!!!!!!!
Ale že až na ďalší večer ... to bolo dosť hodín kontrakcií.
Ja 40tt+3 a furt nič ani náznak.

juliet86
30. mar 2020

@natalia_lianka gratulujem!!!

katka3212
1. apr 2023

@natalia_lianka ahoj, keď si to mala celý den takto a dalo sa to vydržať, kedy si sa rozhodla ist do pôrodnice ??? Presne takto to mám ja už druhý den , a neviem či sú to poslickovia alebo kontrakcie . Dá sa to celkom vydržať … tak sa bojím že prídem neskoro

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre