Som v 14. týždni a placenta mi tlačí na krčok maternice. Čo to znamená?

Zodpovedané
5. nov 2019

Dobrý deň,

minulý týždeň v piatok, keď som bola wc, tak po utretí som mala na papieri malý kúsok hlienu. Ten bol sfarbený ako keby do hnedoružova, ale bolo ho veľmi málinko. Od vtedy som nič také nemala.

Hneď v pondelok som išla k môjmu gynekológovi a ten mi povedal, že zrejme mi tam praskla nejaká cievka. Vraj mi placenta tlačí na krčok maternice.

Som v 14. týždni tehotenstva a lekár mi nasadil Duphaston 3x denne a Ascorutin, kľudový režim a kontrola o 2 týždne. Bolesti nemám, len sem tam ma pichne ako keby v pravom vaječníku.

O aký problém sa jedná?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

placenta sa ešte môže vytiahnuť, ako porastie maternica.

Pichanie v podbrušku môže byť spojené s naťahovaním maternicových väzov. To je bežné v tehotenstve.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com