Som v 29. týždni a skrátený krčok. Hrozí mi predčasný pôrod?

Zodpovedané
7. okt 2021

Dobrý deň,

pred týždňom mi bol zistený skrátený krčok na 2 cm, no zatvorený. Som v 29. týždni tehotenstva a nie som si istá, či mám tvrdnutie brucha. Cítim také tlaky a trošku tvrdšie v okolí pupku a pod pupkom. Presne tam, kde najviac cítim pohyby dieťatka. Nad pupkom nemám tvrdé.

Je to tvrdnutie?

S krčkom je to vážne?

Hrozí mi predčasný pôrod?

Mám kľudový režim a magnézium 3x2 tabletky denne.

Ďakujem

Dobry deň,

keď je dĺžka krčku pod 25 mm, tak je riziko predčasného pôrodu vyššie. Opýtajte sa lekára na Utrogestan. Sú to tobolky, ktoré sa podávajú vaginálne a znižujú riziko predčasného pôrodu.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com