Som v nemocnici kvôli nízkej váhe bábätka. Je šanca, že ma pustia domov?

Zodpovedané
4. máj 2021

Dobrý deň,

v piatok ma prijali do nemocnice kvôli nízkej váhe bábätka. V 32. týždni váži 1 366 g a však monitor aj prietoky mám dobré. Nič mi nie je. Boli mi podané pre istotu kortikoidy. Vyzerá to tak, že váha je dedičná po manželovej strane.

Môžem sa v pondelok pýtať domov?

Ďakujem

Dobrý deň,

to je otázka na vášho ošetrujúceho lekára. Záleží na mnohých faktoroch. CTG monitory, prietoky.

Minimálne je hospitalizácia potrebná do ukončenia podávania kortikoidov.

To všetko vie posúdiť len lekár, ktorý má všetky detaily o vašom zdravotnom stave.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com