Nízka váha bábätka v 36. týždni

28. okt 2022

Ahojte,mate s tym niekto skúsenosť,ze malo babatko
v tomto týždni nízku váhu a potom predsa len pribralo ?

autor
28. okt 2022

Ďakujem za komentáre

hilda08
28. okt 2022

A aku váhu ma vase babatko?

autor
28. okt 2022

@hilda08 2 kg

lucinka5051
28. okt 2022

Ano sestru tak strasili v 36tt ze babako ma nizsiu vahu ... zbytocne stresy mala ..nakoniec ked sa narodila mala 3,7kg... zle to jednoducho lekar odmeral zjavne lebo rodila v 37tt a nemyslim ze za tyzden by nabralo viac ako kilo...ktovie..

janezz
28. okt 2022

Ta váha je vždy len orientačná, nikdy ju nepovedia na gram presne a to by mali Dr vždy povedať. Mne pri príjme pri pôrode hovoril Dr, že mala má niečo cez 4kg ja stres, ako ju porodím také veľké a ona sa narodila s 3200g 🤦‍♀️ takže táto váha je fakt len zbytočné stresovanie mamičiek

natalala
28. okt 2022

Mohli sa zmylit pri merani alebo mozes mat problem s prietokmi (to ti vysetrili?) pripadne kamaratka mala nejaku geneticku mutaciu (dozvedeli sa o nej az po porode a pri dalsom tehotenstve jej uz na to dali nejake lieky) ze sa jej nevyvinula a nenarastla dostatocne placenta a tym padom nevedela dostatocne vyzivovat babo a bolo malinke aj ked sa narodilo v termine (cca 2,5 kila)

danusskaaa
28. okt 2022

V deň pôrodu mi tvrdili v nemocnici, že dcéra ma pod 2 kg a teda niečo nebude v poriadku. Dva týždne dozadu mi môj gynekolog tvrdil, že vaha je 2400. Nešlo mi to moc do hlavy, ale stres a panika poriadna. Nakoniec mala váhu 2700 a všetko bolo vporiadku.

hilda08
28. okt 2022

Ja som cele tehotenstvo mala male babatko strašili ma stale, sono v den porodu ukázalo 3300g a realne ked sa narodil mal 2800g…aj sa hovorí ze treba počítať plus mínus pol kila

mogaa
28. okt 2022

no za týždeň toho veľa nepriberie...ale váha je vždy len orientačná...naša malinká sa narodila v 37týždni, 10dní predtým jej povedali váhu 3050g a narodila sa 2370g....vššetko dohnala, priberala podľa tabuliek maximum🙂

autor
28. okt 2022

@natalala prietoky nemám ok,uzivam na to infúznu liečbu a oxifilin

nikpa
28. okt 2022

Namerane hodnoty sú len orientačné, kľudne môže mať aj 2,5kg. A ešte máte pred sebou 4 týždne, nestresuj sa. Keď má iné, dôležité veci v poriadku tak buď kľudná. Keď by sa aj narodilo s nízkou váhou, doženie to.

liloastitch
28. okt 2022

Prvý syn sa narodil a vážil 2026 g. Bol narodený v 37 TT. Nikto v nemocnici to neriešil,proste bol malé bábätko, ja som malá , ex tiež nebol z najväčších chlapov, krásne všetko dohnal. druhý syn sa narodil v 33tt a jeho čistá váha už vtedy bola cez 3500g aj keď tam bol aj iný problém,ale on už bol z väčších detí po tatovi. Aktuálne dcéra tiež vyzerá, že bude väčšie bábätko po tatovi. Už teraz je podľa meraní hooodne nad tabuľkami. Uvidíme aká sa narodí. Tomu prvému tá nízka váha nijak neublížila, akurát som to nečakala a všetky veci mu boli obrovské,musela som narýchlo nakúpiť 50tky a aj v tých plával 😃

zuzkaa1991
28. okt 2022

Ja som mala 36tt nizku vahu asi aj 2kg isla som na týždeň lezat ze odsleduju malu ako sa vyvíja (meskala mi 4tt) prietoky som.mala ok....priberala primerane.....ked som.odchadzala mala 2600g rodila som 38tt a.mala.2660.ukoncili hospitalizaciu s tym ze ja s muzom.sme nizky( ja 155 a muz 174cm)

bessdonna
28. okt 2022

ked nie su dobre prietoky,ja by som sa dohodla na cisaraku

mimikarol
28. okt 2022

Moja bola taká maličká. Narodila sa v 39tyzdni s váhou 2150g. Teraz už má 7 rokov a nevidieť na nej nič. Má cca 140cm a 32kg.

autor
28. okt 2022

@bessdonna áno,uz to je dohodnuté.

benit
28. okt 2022

Mma tiez tak strasili, ze ma aj hlavu malu. Narodil sa v 35.tt a mal 2900g a 51cm. Hlava uplne normalna. To ich meranie vobec nie je presne. Keby uz konecne prestali strasit a nervovat zeny. Vidim, ze za skoro 16rokovcsa toho vela nezmenilo.

autor
28. okt 2022

@benit nemsm už veľa času,aby bábätko pribralo... nemám vraj dobré prietoky,tak budúci tyzden sekcia.

benit
28. okt 2022

Drzim palce😊

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zorana999
28. okt 2022

@natalala veľmi pekne by som ta chcela poprosiť, či by si mi zistila názov tej genetickej mutácie.
Priamo sa ma to týka, riešime tento problém. Zháňam odvsade možne odpoved na to, čo sa tak veľmi pokaslalo v mojom tehotenstve
....

lienka.7
28. okt 2022

Je to len orientačné. Mne ešte doslova par minut pred pôrodom robil dr.sono a ze 3.600 mi povedal.
Malá sa narodila cca.5 hod.na to s váhou 3 280g.
Cize asi tak 😉

bessdonna
29. okt 2022

spravne.je to ten pripad,pre ktory bol vymysleny.drzim palce

valeriakadarova
29. okt 2022

U nás už nepribrala, zlé prietoky som mala, týždeň hospitalizovaná a nakoniec sekcia. V 35tt odhadovaná váha 1850g, počas pobytu v nemocnici namerali okolo 2200, a malá sa nakoniec narodila v 36tt s 1920g...

palicka
29. okt 2022

Pozri, práve preto, že prietoky nie sú Ok, bude sekcia skôr. Ak sa babo nemá z nejakého dôvodu možnosť vyvíjať ďalej v brusku, tak ti doženie von. Uvidis, ani dvojkolovú babo nie je trpaslík. Lekári vešia, čo robia. A ako baby písali, váha cez sono je odhad, nie vždy úplná realita. Drzim palce, uvidis, bude dobre! Čochvíľa si mamina!

bessdonna
29. okt 2022

@mamula20 ahoj.v tom 30.tt meraju babo prvykrat?

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
29. okt 2022

@palicka ďakujem 🌹🌹🌹

999cicka999
29. okt 2022

Úplná blbosť. Deň pred pôrodom mal syn vraj ceZ 3 kg. Narodil sa 2670 gramov v 38tt. Zdravé a šťastné dieťa

betulinka1
29. okt 2022

Mňa tiež strašili malý mal cez 3kg ale prietoky som mala ok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre