Začala som 41. týždeň. Mám si dať vyvolať pôrod?

Zodpovedané
31. mar 2022

Dobrý deň,

som v 40. týždni + 1 deň a som druhorodička. Hrdlo 0,5 cm a otvorená na 2 - 3 cm, hlavička nalieha. V piatok mám ísť znova na poradňu a ak budú dobré výsledky, tak ešte počkajú s vyvolávanim do pondelka.

Odporúčate, aby som sa dala na vyvolávanie?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak je všetko v poriadku, odporúča sa čakať do ukončeného 41. týždňa. Teda 41+0.

Môžete vyskúšať fyzickú aktivitu, dlhšie prechádzky, nechránený pohlavný styk, teplú vaňu.
Pokiaľ by ste neporodila, záleží od dohody s Vašim ošetrujúcim lekárom, ktorý najlepšie môže vyhodnotiť riziká.

Po 41. týždni sa odporúča pôrod vyvolať. Sú rôzne metódy. Šetrné vyvolanie je pomocou balóniku v pôrodných cestách. Ďalšou variantou sú tabletky.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com